2.Kapı Çalıştayında Sn. Savaş Serbest ‘ın Konuşma Metni: Yıldız Sunta MDF A.Ş. Ürün Müdürü

Savaş Serbest/ Yıldız Sunta MDF A.Ş. / Ürün Müdürü

Öncelikle sektörümüzü geliştirmek güçlendirmek amacıyla düzenlenen bu organizasyonda bulunduğunuz için sizlere tüm Yıldız Sunta MDF ailesi başta Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Yıldız olmak üzere teşekkürümüzü sunarız, hoş geldiniz.

Yıldız Sunta MDF hakkında hepimiz bilsek de yeni katılan misafirlerimiz için kısa bir bilgilendirme yapmak isterim.

Yıldız Sunta MDF, orman ürünleri sektöründe 100 yılı aşkın geçmişe ait Yıldız ailesinin ikinci kuşaktan temsilcisi Ahmet yıldız tarafından kurulmuştur. 1998 yılında Kocaeli’de yapmış olduğu yatırımlar ile bünyesinde 2 adet MDF tesisi, 11 adet laminasyon tesisi, 4 adet emprenye ve 20 milyon m2 kapasiteli laminat parke tesisi bulundurmaktadır. Bununla beraber kendi ihtiyacı olan önemli ham madde kalemlerinden tutkal hammaddesini kendi entegre tesislerinde üretmektedir. Ayrıca Kendi elektrik ihtiyacının tamamını karşılamak adına yıllık 200.000 mw elektrik ihtiyacını tesislerinde %90 enerji verimliliğiyle gerçekleştirmektedir.

Firmamız rekabetle sürdürülebilir büyümek ile ülke ekonomisine ve topluma üstün değerler sunmayı ve katkıda bulunmayı daimî prensip olarak kabul etmiştir. Firmamız gelişmekte olan ülkemizin toplumsal gelişimine de katkıda bulunmak amacıyla özellikle çevre ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren pek çok dernek ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak sosyal sorumluluk bilinci içerisinde pek çok projelere imza atmıştır. İnsanlık değerlerine saygılı sağlıklı ve mutlu bireylerin yetiştirilmesiyle daha yaşanabilir bir ülkenin gelişimine katkıda bulunmak bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir.

Yıldız Sunta MDF, koşulsuz müşteri memnuniyeti ve ödün vermediği kalitesiyle tüm ilişkilerinde dürüstlüğü ilke edinerek dünyada orman üreticileri arasında öncü olarak yer almaktadır. Müşterilerimizi stratejik ortağımız yapısıyla şirket geleceğimiz olarak görmekteyiz. Bu sayede yarının orman ürünleri endüstrisinde de lider konumumuzu korumayı hedeflemekteyiz. Sektördeki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri sürekli olarak takip ederek ve bu gelişmelere uygun olarak yaptığımız yatırımlarımız ile birlikte araştırma ve geliştirme faaliyetlerimize hız kesmeden devam etmekteyiz. Ürün portföyünü sektörün ve müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştiren Yıldız Sunta, bugün ülkenin en geniş ürün portföyüne sahip firmalarından birisidir. Yıldız Sunta yeni yatırımları ile kendine has özel üretim tekniğiyle üretmiş olduğu yeni nesil kapı panellerini ürün portföyüne katmıştır. Yıldız Sunta MDF kapının evin tamamlayıcısı olduğu düşüncesinden yola çıkarak tasarımlarını hayata geçirmiştir. Yıldız Sunta MDF yapmış olduğu bu doğru tercih sonrasında bugün gelmiş olduğu noktada pazardaki güçlü girişimlerde bulunan çok rakibine rağmen kısa sürede önemli başarılar elde etmiş yurt içi ve yurt dışında müşterilerine ulaşacak ciddi bir bayi ağı ve bölge müdürlükleri oluşturmuştur. Değişen ve gelişen tüketici beklentileri yüksek kalite ve teknolojik yeniliklerle global rekabet şartlarını göz önünde bulundurarak sektörümüze sunduğumuz yeni nesil kapı panelleri estetik oluşları ve dekoratif dizaynı ve farklı dokuları ile kapı ürününe farklı bir boyut kazandırmıştır.

Yıldız Sunta MDF kapı panelleri renk ve yeni yüzeyleri ile ürünlerimize sade ve mütevazı bir zenginlik katmakta ve yaşadığımız mekanlardan zevk almamızı sağlamaktadır.

Ve yine kapı paneli ile aynı renk ve yüzey dokusuna sahip olarak hizmetinize sunduğumuz kasa ve pervaz ürünümüz yarı mamul ihtiyacımızı uyum içerisinde tamamlayarak projelerimizde gönül rahatlığıyla kullanılmaktadır.

Yeni nesil kapı panelleri mühendisliğin teknik ve matematiğinden yola çıkılarak sizleri sıcak ve yaşanır mekanlara doğru farklı bir yaşam tarzına götürmektedir.

Yıldız Sunta MDF’ nin bu başarısı ürün kalitesinin ve çeşitliliğinin arkasında tabii ki bugünlere gelene kadar elde etmiş olduğu tecrübe, ARGE çalışmaları, dünyadaki yenilikleri takip etme ve geliştirme vizyonu yatmaktadır.

Yeni nesil kapı panelleri, özel seçilmiş ağaç türlerinden elde edilen 4mm ve 6mm kalınlıkta yüksek yoğunluk ve özel yüzey zımparasına sahip plakaların üzerine yine özel reçinelerle emprenye edilmiş dekoratif kağıtların yüksek basınç ve ısı değerlerinde preslenmesi sonucu oluşmaktadır. Bu işlem esnasında ileri teknolojiye sahip ürüne özel üretim teknikleri kullanılmaktadır. Yeni nesil kapı panelleri kullanıma hazırdır, pratiktir. Tüm butik ve hacimli projelerde sorunsuz olarak kullanılır, ekonomiktir, özel tasarımları ile sizleri rakiplerinizden farklı kılacaktır.

Piyasanın talep ettiği pek çok üstün özelliği bünyesinde bulundurmaktadır. Özenle tasarlanmış dekoratif yüzeyleri sayesinde içi dekorasyon tasarımlarında bütünlük sağlayacaktır. Kaliteli estetik ve şık görünümlüdür. Kapı üretiminde ekonomik maliyet işçilik ve zaman tasarrufu sağlayacaktır. Zımpara dolgu vernik gibi ekstra yüzey işlemi gerektirmez. İşçilik hatalarını ortadan kaldırır birim karı artırır. TSE standartlarına göre aşınma çizilme darbe ve dışa etkilere dayanıklıdır. Sıcak temaslara su ve neme temizlik kimyasallarına dirençlidir. Zengin renk ve model seçeneği ile zevkinize   uygun kombinasyon imkânı sağlamaktadır. 7 farklı ve özel yüzey tipiyle yeni nesil kapı panelleri modern ve ergonomik bir yapıya sahiptir. Mevcut kartelamızda doğal görünümlü güçlü ve seçkin 13 adet ahşap dekor bulunmaktadır.

Bu dekor ve yüzey seçeneklerimiz ile oluşturduğumuz ürün portföyümüzde 15 grup halinde toplam 87 çeşit birbirinden eşsiz etkileyici çeşidi tasarlanmış ve piyasaya sunulmuştur.

SAVAŞ SERBEST: Değerli misafirlerimiz biz bu çalıştayı organize ederken tüm kapı sektörünün büyük bir aile olduğunu düşündük. Ve büyümesi için de elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bir kusurumuz olduysa affınıza sığınıyoruz. Yıldız Sunta MDF ailesi olarak tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.