DOMOTEX asia/CHINAFLOOR’daki tasarım etkisi büyüyor

Asya Pasifik bölgesindeki halı ve yer döşemelerinin lider ticaret fuarı  DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2020, tasarım ve konferans alanını genişletiyor ve her zamanki katılımcılarının yanısıra  yeni markaları da ağırlamaya hazırlanıyor.

Fuarın 22. Yılında her döşeme sektörü bir temayla sunum ve sergileme yapacak. Örneğin ahşapta vurgulanan ürün kategorisi, yerden ısıtma sistemleri için masif ahşaptır.  Kategori, yeni teknolojiler, yeni tasarımlar ve yerden ısıtmada yeni ürünler gösteren salonun tamamını kaplayacak.  Yerden ısıtma sistemleri için masif ahşap Çin’de büyüyor ve Çin Ulusal Orman Ürünleri Sanayicileri Derneği’ne göre, Çin’in ahşap döşeme markalarının yaklaşık %80’i bu ürünü geliştirdi.  Aynı zamanda, pazar payı yıllık % 30’dan fazla artıyor. 2025 yılında, yerden ısıtma sistemleri için masif ahşap pazar büyüklüğünün yaklaşık 1.4 milyar Amerikan Doları’na ulaşması bekleniyor. Junckers, Foglie d’Oro, Edelholz, IBF, Teclic, Doğa, Fudeli, Bloor, Jinyi, Licher, Nuogao ve Moganshan gibi uluslararası ve yerel pazar liderleri fuara katılımlarını onayladılar.  Ayrıca bu salonda, özel InnovAction kategorisinde pazardaki en son gelişmelere tanıklık edilecek.

Fuarın esnek döşeme bölümü, Taş Plastik Kompozit (SPC) döşeme içeren brüt 69.500 m2 alana yayılacak. Bu alanda, ünlü iç mekan tasarımcılarının iç mekanlarda esnek döşemeyi kullanma konusunda izleyicilere eğitim verecekleri InnovAction bölümü ve tasarım forumunu içeren bir “İlham Salonu” olacak.  InnovAction, yeni ürünleri uygun iç mekanlarda sergileyerek geliştirilirken, InnovAction ürünlerini sunmanın bu yeni yolu hem üreticilerin fikirlerini paylaşması hem de ziyaretçilerin pazar trendlerini takip etmeleri için ideal bir ortam sunacak.

Halı bölümündeyse, halının iç tasarım için itici bir güç olmasının üzerinde durulurken özel bir salon ev ve tasarım halılarının merkez üssü olacak. Ayrıca 2019’daki başarılı fuarın ardından Çin Orijinal Halı Tasarım Fuarı, genç Çinli halı tasarımcılarının eserlerini tanıtmak için geri dönüyor. Almanya, Belçika, İran ve Türkiye’den ülke pavyonları halı salonları arasında da ürünlerini sergileyecek.  Geleneksel olarak DOMOTEX asia / CHINAFLOOR, B2B’ye odaklandı, ancak pazardaki değişiklikler nedeniyle, son kullanıcılar fuara gittikçe daha fazla ilgi gösteriyorlar. Bunun yanısıra Oryantal halıları  öne çıkarmak ve trendleri takip etmek için Hint ve Afganistan pavyonları “Doğu’nun Hazinesi” adıyla yeni bir alan yaratacaklar.

DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2020 yılında, Shanghai New International Expo Center’da 16 salonu kapatarak 185.000 m2 brüt alanı kapsayacak.  Fuara 2019 yılında, 36 ülkeden 1.579 katılımcı gelmiş ve 15.092’si uluslararası olmak üzere 107 ülkeden 66.875 ticari ziyaretçi katılmıştır.