Kastamonu Entegre’nin geleceğine yön verecek liderleri Sabancı Üniversitesi’nde

Ağaç bazlı panel sektörünün global oyuncusu Kastamonu Entegre, Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle Liderlik Gelişim Programı’na başladı. Açılış programı Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi CEO’su Haluk Yıldız’ın konuşmasıyla gerçekleştirilen eğitim programı kapsamında 21 üst düzey yönetici liderlik eğitimi alacak.

1456908498_KEAS2Kastamonu Entegre ile Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi arasında gerçekleşen işbirliği kapsamında, Kastamonu Entegre Liderlik Gelişim Programı 19 Şubat’ta başladı. Yaklaşık 18 ay sürecek olan programın ilk aşamasında 21 üst düzey yönetici eğitim alacak. 26 günlük eğitim ve 12 modülden oluşan gelişim programı kapsamında strateji, finans, pazarlama, inovasyon gibi iş dünyasının kalbinde yer alan konular ele alınacak.

1456908497_KEASSektördeki öncü konumunu, bir çalışan markası olma misyonuyla tamamlamayı öngördüklerini belirten Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi CEO’su Haluk Yıldız, eğitim programının açılışında şunları söyledi: “Ağaç bazlı panel sektöründeki gücümüzü güçlü kadrolarımızın sektörel deneyimleriyle geliştiriyoruz. Kastamonu Entegre imalat sanayindeki teknolojik dönüşümü birebir izleyen, Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla öne çıkan bir şirket olarak geleceğin liderleri için adeta bir okul bir niteliği taşıyor. Bu eğitim programı sayesinde lider gelişimi için önemli bir adım daha atıyoruz.”

Kastamonu Entegre Hakkında

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2014 yılı itibariyle yıllık 2 milyon m³ MDF, 2.55 milyon m³ yonga levha, 60 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 4.55 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2015 yılında 440 milyon doları yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1.2 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 77 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 400 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.

www.keas.com.tr