Technowood Kalitesi UL Tarafından EPD(Çevresel Ürün Beyanı) Sertifikasıyla Onaylandı!

Ahşap sektörünün öncü firmalarından Technowood’un üretim kalitesi, bir ürün veya servisin Yaşam Döngüsü Analizi ile ölçülebilen çevresel etkilerini gösteren, uluslararası doğrulanmış ve kayıt altına alınmış bir belge olan EPD(Çevresel Ürün Beyanı) Sertifikası ile onandı. Sahip olduğu belgelere bir yenisini ekleyen Technowood, dayanıklı materyallerin doğal ahşapla kaplanması metoduna dayanan devrimsel nitelikteki çevreci üretim teknolojisiyle sürdürülebilirlik kavramını yapı ve ahşap sektörüne işlemeye devam ediyor.

Çevre hassasiyeti EPD ile belgelendi

‘’Ahşabı yeniden icat ediyoruz’’ mottosuyla yola çıkarak ahşaba modern ve inovatif bir yaklaşım sunan Technowood, ürün tedarik süreci, üretimdeki çevresel kaynaklı faktörler gibi konularda oluşturduğu raporlar dahilinde, dünyadaki en prestijli bağımsız denetim şirketlerinden UL tarafından EPD Sertifikasına layık görüldü. Ürünün teknik tanımı, üretici firma detayları ve Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi sonuçlarından hazırlanan EPD Sertifikası ile Technowood’un üretimdeki çevre hassasiyeti belgeli olarak kanıtlandı.

Doğallık, güvenlik ve estetik bir arada

‘’FSC (Orman Yönetim Konseyi)’’ ve ‘’A2 Sınıfı Yanmazlık’’ gibi uluslararası sertifikalarının yanına EPD Sertifikasını da ekleyen Technowood, yenilikçi vizyonu ile ahşap sektörünü bir sonraki seviyeye taşıyor. Doğallıktan beslenen Technowood ürünleri, üretimindeki çevreci yaklaşımın yanında sahip olduğu yüksek yangın dayanımı ve ileri teknoloji ile üretilen eşsiz birleşim detaylarıyla ahşabın ortaya çıkardığı sorunların önüne geçerek kullanıcıya hem güvenlik konforunu hem de modern mimari estetiği bir arada sunuyor.

Tecrübelerimiz, yeniliklerimiz, bilgi birikimimiz ile yapı ve dekorasyon sektörünün gelişimi için kurumsallığa, markalaşmaya, kaliteye, hizmet üstünlüğüne ve müşteri memnuniyetine önem vererek 1985 yılında faaliyete başladık. 2005 yılında kolay kurulabilen, etkili ve ekonomik kompakt çözümler sunarak, kompozit profil üzerine PVC ve doğal ahşap kaplamayı dünyada uygulayan ilk firma olmanın mutluluğunu yaşadık. Alaz Group, olarak tescillediğimiz TECHNOWOOD markamızla dünya çapında 20’den fazla ülkeye ihracat yaparak ve ihracata devam ederek ülke ekonomisine katkıda bulunduk. Dünya’da bir ilk olmanın ve sektöre yenilik kazandırmanın verdiği gururla yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.

Ayrıntılı Bilgi İçin: DEZİNTİ TASARIM DANIŞMANLIK

Mimarlık ve Yapı sektöründe 20 yıllık profesyonel meslek hayatının ardından, yine Türkiye’nin bu en güçlü sektörüne katkıda bulunmak için bir araya gelmiş, sektörün dinamiklerini çok iyi tanıyan, hedef kitlenin beklentilerini birebir yaşamış kurucusu mimar olan bir oluşum. Mimarlar, tasarımcılar, yazılımcılar ve pazarlama danışmanlarından kurulu etkin ve deneyimli ekibi ve güçlü çözüm ortaklarıyla yıllarca ilgili alanlarda birçok dijital yayıncılık, doküman yönetimi, katalog, tanıtım ve pazarlama projesini var etti ve geliştirdi. Tasarım, mimarlık, yapı üçgeninde yer alan firma, kurum, kuruluşlara; danışmanlık, stratejik planlama ve pazarlama, marka bilinirliği, iletişim, araştırma/geliştirme ve organizasyon hizmetleri sunuyor.