1.2 milyon ipotek FU Gayrimenkul’e emanet edildi

Liderliğin Tapusu Bizde’ sloganıyla 2005 yılından bugüne anlaşmalı olduğu banka ve kurumların ipotek ve fek işlemlerinin operasyonlarını yürüten FU Gayrimenkul, bugüne kadar 1,2 milyonu aşan ipotek işlemini başarı ve güvenle gerçekleştirdi

Banka ve kurumlara sağladığı ipotek tesisi hizmetiyle sektörünün zirvesinde yer alan FU Gayrimenkul 2016 yılı finansal işlem hacmi sonuçlarını açıkladı. Ardında bıraktığı 12 yıllık bilgi birikimi ve deneyimle 2016 yılında işlem hacmini büyüten FU Gayrimenkul, bugüne kadar 1,2 milyonu aşan ipotek işlemini başarı ve güvenle gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza attı.

26 banka bankave 41 banka dışı kuruma, yılsonu itibariyle 52’si avukat olmak üzere 111 kişilik kadrosuyla hizmet veren FU Gayrimenkul, Aralık 2016 ay sonunda da 12 yıllık tarihinde aylık işlem sayısı rekoruna ulaştı.

Satılan her 100 konutun 43’ünün ipoteğinde FU Gayrimenkul imzası

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Kasım 2016’da, ipotek teminatıyla satılan her 100 konutun 43’ünün ipoteğinde FU Gayrimenkul imzası olduğunun altını çizen FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü Ertuğrul Bul, “2016 yılı, şirketimizin sürdürülebilir büyümesinde önemli kilometre taşlarından biri oldu. Benimsediğimiz pazar ve müşteri odaklı pazarlama anlayışıyla iş ortaklarımızın ve sektörün gelişimini destekleyecek ürünler geliştirdik. Bugün, 1,2 milyon ipotek işleminde FU Gayrimenkul imzası var. Bundan gurur duyuyoruz. Bu performansımız, satış gelirimiz ve karlılığımız açısından da önemli ” dedi.

Bu başarıdaki en önemli payın şirketin yüzde 50-50 kadın-erkek dağılımı ile FU Gayrimenkul ekibinde olduğunu söyleyen Bul, “Performansa dayalı kariyer gelişimi, eğitim programları ve sosyal aktiviteler ile desteklenen İnsan Kaynakları politikaları sayesinde FU Gayrimenkul, çalışılması tercih edilen şirketler arasında önemli bir yerde. Bundan dolayı gururluyuz. İş ortaklarımız, İnsan Kaynakları Politikasına verdiğimiz önemi gördükçe bizimle daha sıcak temaslarda bulunuyorlar. Bu da bizim iş stratejisi geliştirmemizde önemli bir doku olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla tüm Türkiye il ve ilçelerinde 690’in üzerinde avukat ve avukat olmayan diğer uzmanlardan oluşan yaygın bir ağa sahip bir kuruluş olarak, 2017 yılı için de yeni iş alanlarına giriş hazırlığı yapıyoruz. Sektörümüzün, iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin bizden beklediği ürünleri geliştirmek için çalışıyoruz” diye açıkladı.