2018’de DOMOTEX değişiyor!

DOMOTEX, 2018 yılında yeni bir fuar alanı düzenine geçmeye ve farklı bir tema ile yenilik ve eğilimlere daha da fazla odaklanmaya hazırlanıyor. ORSİAD Gazetesi olarak Almanya’nın Hannover kentinde katıldığımız basın toplantısında konuşan Deutsche Messe Yönetim Kurulu’nun sorumlu üyesi Dr. Andreas Gruchow, “Zemin kaplamalarındaki yenilikleri ve eğilimleri daha ön plana çıkaran bir fuar anlayışıyla yeni katılımcı ve ziyaretçi kategorilerimize katma değerler sunacağız” dedi.

 

Yeni sergi alanı düzeni, ticari ziyaretçilere daha iyi bir oryantasyon ve üstün bir pazar genel bakışı sunarak ürün kategorilerinin yeniden düzenlenmesini kapsıyor. Gruchow bu farklılığı şöyle anlatıyor; “Şimdiye dek, katılımcıları sadece ürün kategorilerine göre ayırmaktaydık. Ancak bir çok katılımcımız yalnızca tek bir kategoriden daha fazlasına sahipler. Ve yine bir çok katılımcının ürün yelpazesi bu gelişme sürecine girdi ve ilgili ürün kategorileri giderek çakışmaya başladı, ancak aynı zamanda bazı segmentler de son yıllarda hızla büyüdüğünden, bir değişiklik yapmak gerekiyordu. Dolayısıyla, çok sayıda katılımcı ve ziyaretçinin arzusuyla, 14, 15, 16 ve 17 numaralı salonlardaki el yapımı halı ve kilimleri, 2, 3 ve 4 nolu salonlara taşıyoruz. Paspaslar ve temizleme sistemleri, 4.salonun doğu bölümünde kalmaya devam edecekler. 2 ve 5 nolu salonlarda bulunan makine halıları, 5 ila 7 numaralı salonlara taşınacak. Salon 8, modern ve el yapımı halılarda yenilikçi ve tasarım odaklı ürünleri sunacak. Bu, katılımcılarımızın istekleri doğrultusunda, el ve makine üretimi halıların daha güçlü fiziksel konsantrasyonu anlamına gelecektir.”

url

Bunlara ek olarak organizatörler, Salon 9’u, yıllık DOMOTEX açılış temasının egemen olduğu bir ortamda, yaşam kategorisi ve marka odaklı işletmeler için bir merkez haline getirecekler. Salon 5 ve 6’dan gelen halılar Salon 11’e taşınırken, 6, 8 ve 9’daki esnek zemin kaplamaları ve lüks vinil fayansların yanı sıra parke, ahşap ve laminat parkeler, 11, 12 ve 13 nolu salonlarda gruplandırılacaklar. Fuarın organizatörleri, giderek artan sayıda zemin kaplama türü taşıyan katılımcıların ihtiyaçlarını karşılamak için özel dikkat gösteriyorlar. İlgili bağlamda, uygulama ve kurulum sektörü, Salon 7’den Salon 13’e geçirilecek. DOMOTEX’in bu yeni bir düzenine ilaveten, eğilimlerin, inovasyonların ve yaşam biçiminin hayata geçirileceği ilham verici bir atmosfer yaratılması hedefleniyor.

 

Domotex 2018’in ana teması “Unique Youniverse” sloganıyla anlatılıyor. “Benzersiz” anlamına gelen “unique” kelimesiyle, “evren” anlamına gelen “universe” ifadesine bir kelime oyunu yapan organizatörler, her bir katılımcının kendi benzersiz evrenini oluşturmasını amaçlamışlar. Bu noktadan hareketle “Unique Youniverse”, kendine güvenme ve kendi başına yapma (DIY) ekonomisi başlıklarına odaklanırken, kişisel tercih ve benzersizlik arayışı içindeki bireyselleşmenin gittikçe artan sürecine gönderme yapıyor. Sektörel açıdan bakıldığında, daha fazla kişiye özel ürün ve hizmetlerin, hatta tek tek üretilebilecek ürünlerle ilgili bir yapıyı vurguluyor. Müşterilerin tasarım sürecinde daha doğrudan yer almak isteğini öne çıkaran bu ana tema adeta, yeni ve daha sofistike teknolojilerle, benzersiz kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri yaratılabileceğinin müjdesini veriyor.

 

2018 yılında DOMOTEX’in fuar takviminde de bir değişiklik söz konusu. Fuarın tarihleri bundan böyle, Cuma’dan Pazartesi’ye (eskisi gibi Cumartesiden Salı’ya gelmeyecek şekilde) ayarlandı. DOMOTEX 2018’in 12 Ocak Cuma günü açılacağı ve 15 Ocak Pazartesi günü kapanacağı belirtiliyor.