3M PELTOR WS LiteCom Kulaklıklar inşaatta verimliliği artırıyor

 

3M’in geliştirdiği 3M™ PELTOR™ WS™LiteCom Kulaklıklar, inşaat sektörü çalışanlarını inşaat sırasında gürültüden korurken, aynı zamanda birbirleriyle iletişimlerini de sağlayarak zaman kayıplarını önlüyor, haftada 380 dakika kazanılmasına ve verimliliğin artmasına olanak veriyor.

 

İş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması amacıyla, çeşitli sektörlere yönelik üstün kaliteli ürün ve çözümler üreten 3M’in geliştirdiği 3M™ PELTOR™ WS™LiteCom Kulaklıklar, inşaat sektörü çalışanlarını inşaat sırasında gürültüden korurken, aynı zamanda birbirleriyle iletişimlerini de sağlayarak, verimliliği artırıyor.

İsveç Lund Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü araştırmacılarının yaptığı bir çalışma, 3M™ PELTOR™ WS™LiteCom Kulaklıkları’nın çalışanların inşaat alanındaki iletişim kopukluğundan kaynaklanan zaman kayıplarını yüzde 29’dan yüzde 14’e düşürdüğünü ortaya koydu. 3M™ PELTOR™ WS™LiteCom Kulaklıkları haftada 380 dakika kazanılmasını ve verimliliğin artmasını sağlıyor.

 

Yapılan araştırma sonuçları, 3M™ PELTOR™ WS™LiteCom Kulaklıkları’nın doğrudan çalışma zamanı yüzdesini 71’den 86’ya çıkarttığını gösterdi. Bu süre, 26 haftalık orta uzunluktaki bir proje için kazanılan zamanın etkili bir şekilde kullanılması durumunda, neredeyse bir aylık doğrudan çalışma süresi kazanıldığı anlamına geliyor.

1449503249_MT53H7A4410WS5_P

3M™ PELTOR™ İletişimli Kulaklıklar, hem işitme koruması hem de haberleşmeye imkan tanıyarak gürültülü ortamların iki önemli probleminin çözülmesine yardımcı oluyor.

 

3M™ PELTOR™ WS™ LiteCom İle-tişimli Kulaklıklar, 3M™ PELTOR™ LiteCom Serisi içindeki diğer kulaklıklar ile kablosuz kısa menzilli haberleşme için çift yönlü entegre radyoya sahip ve taşınabilir çift yönlü radyolar aynı frekans üzerinde programlanmış durumda. Ortam dinlemesi için çevrenizde istediğiniz sesleri duymanızı sağlayan mikrofonlar, kullanıcıların uyarı sinyalleri ve yüz yüze konuşmalar gibi ortamda oluşan sesleri duymasına olanak veriyor. Kulaklıklar aynı zamanda cep telefonları veya portatif çift yönlü radyolar (frekansı fark etmeksizin) gibi diğer harici ekipmanlara Bluetooth® Kablosuz Teknolojisi veya harici ses girişi işe bağlanabiliyor. VOX fonksiyonelliğine sahip gürültüyü kesen konuşma mikrofonu, gürültülü ortamlarda ellerinizi kullanmadan iletişim kurulmasına olanak sağlıyor.

3m

3M™ PELTOR™ İletişimli Kulaklıklar ve daha fazlası için www.3m.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

3M hakkında

3M’de biz, yaşamları iyileştirmek için bilimin gücünü kullanıyoruz. 32 milyar dolarlık ciromuz ve 90.000 çalışanımız ile, 200 farklı ülkede yer alan müşterilerimize çözüm ve ürünlerimizi sunuyoruz. Küresel problemlere sunduğumuz yaratıcı çözümler hakkında bilgi almak için www.3M.com ve www.3M.com.tr adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

3m