8.TÜRKİYE SEKTÖREL EKONOMİ ŞURASI SONUÇ

21.04.2015 Tarihinde Ankara’da 60 farklı sektörün temsilcisi Başbakan Davutoğlu ve Bakanlarla TOBB’da düzenlenen 8. Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’nda bir araya gelmiştir. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki Şura’da tüm sektörlerin sorunları ve çözüm önerileri net bir şekilde ortaya konulmuştur.

 

Şura’nın açılış konuşmasını yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Kamu ile özel sektör arasında kurduğumuz kapsamlı diyalog mekanizmaları sayesinde, özel sektör ile kamu idaresi arasında, ortak akıl ve empati sağlandı” demiştir.

 

Şuraya Başbakan Ahmet Davutoğlu,Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katılmıştır.

AHMET KAHRAMAN EKONOMİK ŞURA

TOBB Orman Ürünleri Meclis Başkanı ve Dernek Başkanımız Sayın Ahmet KAHRAMAN sektörümüzün en önemli 5 ana sorununu 5 dakikalık süre ile şura da Başbakan, Bakan ve İlgili Bürokratlara aktarmıştır.

ŞURA 1

Sektörümüzün en önemli problemi, ana hammadde ve girdimiz odun fiyatının yüksekliği ve bu fiyat üzerinde bulunan FON yükü olmuştur.

ŞURA2

Başbakanımız, odun fiyatı üzerinde bulunan FON yükünün 2016 yılı başında kaldırılacağı sözünü, Başkanımız Sayın Ahmet Kahraman aracılığı ile sektörümüze müjdelemiştir.

ŞURA4

Saygılarımla bilgilerinize arz ederim.

 

 

Serhat DAYANIKLIOĞLU

MDF ve YONGA LEVHA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

27.04.2015