Ağaç İşleme ve Mobilya Üretimi Fuarı

FurniPro Asya 2014

Asya’nın en önemli ve iki yılda bir düzenlenen fuarı furniPRO Asya, özellikle Güney Doğu Asya’daki ahşap, mobilya ve panel üretim endüstrileri için önde gelen bir ticaret organizasyonudur. Uzakdoğu bölge pazarları için ideal bir ağ geçidi olarak da kabul edilen bu olay, Kasım 2014 tarihinde Singapur’da gerçekleşecek.

FurniPRO Asya fuarı 2012 yılında, Çin, Malezya, Hong Kong, Myanmar, Hindistan, Filipinler, Endonezya, Tayland ve Vietnam’dan 100 büyük alıcıya ev sahipliği yaptı, ve mobilya üretimi ve ahşap endüstrilerindeki en son yenilikleri ve gelişmeleri sunarken, yeni işbirlikleri için de yeni kapılar açtı. 27 ülkeden 2.152 ziyaretçinin katıldığı fuar ve ortak alan seminerler, yaklaşık 5.000 metrekarelik brüt sergi alanı içinde gerçekleşti ve Almanya, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Çin Tayvan ve Singapur de dahil olmak üzere 20 ülkeden 84 katılımcı firmayla büyük bir başarıya imza attı. FurniPRO Asya 2012’den çok olumlu tepkiler alan organizatör Koelnmesse ise 2014 fuarı için, 150’den fazla katılımcı ve 4000 ziyaretçi bekliyor. Asya Pasifik Koelnmesse Başkan Yardımcısı Michael Dreyer, konuyla ilgili lu açıklamayı yaptı; “FurniPRO Asya fuarının ASEAN (Güneydoğu Asya Uluslar Birliği) ülkeleri için, uzunca bir süre ihtiyaç duyulan boşluğu dolduran ve pazarın isteklerine cevap veren bir fırsat olduğuna inanıyorum. Güçlü küresel ağlar ve uluslararası organizasyon tecrübemizle gelen ki bunların içinde, dünyanın en büyük mobilya ve mobilya üretim fuarları olan imm cologne, ORGATEC, interzum ve interzum Guangzhou da bulunuyor, organize ettiğimiz furniPRO Asya fuarı, bugün dünya sektörünü etkileyen en son konuları ve politikaları tartışmak için, bölgede bir öncü olacaktır ve gelişmekte olan ASEAN piyasaları için de ağ geçidi yaratacaktır.”

FurniPRO Asya 2014, Güneydoğu Asya bölgesi diye bilinen ASEAN ülkelerindeki pazarlar için benzersiz bir sosyal ticaret ağı oluşturmanın yanı sıra, ahşap ve mobilya üretimi sektörlerinde uluslararası profesyonelleri buluşturmayı hedefliyor. Fuarın önemli bir bölümü olarak lanse edilen panelPRO Asya tanıtımı ile de Asya-Pasifik bölgesinde büyüyen sanayiye odaklanılıyor. Küresel ahşap tabanlı panel pazarı, 80 milyar doların üzerinde değer taşırken, Asya-Pasifik pazarının da % 40.5’lik payını teşkil ediyor. 2016 yılına erişildiğinde, Avrupa ve Kuzey Amerika ahşap tabanlı panel piyasalarında düşmenin artacağı dolayısıyla da, Asya-Pasifik pazarının daha hızlı büyümesi bekleniyor.

FurniPRO Asya 2014 fuarında yer alan ürün bölümleriyle şöyle sıralanıyor;

Ağaç İşleri Makineleri ve Yardımcı Makineleri,

Panel Üretim Makinaları Yardımcı Makineleri,

Mobilya Üretimi için komponentler, malzeme ve makineler,

İç Çalışma makineleri ve malzemeleri,

Döşeme ve Yatak için Bileşenler, Malzeme ve Makineler,

Medya ve Ticaret Yayınları,

Hizmetler (Finansman, proje yönetimi ve danışmanlık hizmetleri de dahil olmak üzere),

Dernekler ve profesyonel sektör grupları.

FurniPRO Asya 5 ve 8 Kasım, 2014 tarihleri ​​arasında, Marina Bay Sands, Singapur’da gerçekleşecek.