AGT/ Ali Göktaş

 

Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

AGT  1984 yılında faaliyetlerine başlamış olup bu yıl 30. Senemizi doldurduk. Güzel bir tesadüf de oldu. İlk mdf yatırımımızı bu sene itibariyle  geçen hafta devreye almış olduk.  Antalya’da  yaklaşık 150 milyon dolarlık bir yatırımız oldu. Şuan Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu içindeyiz. Antalya Organize Sanayi Bölgesinde AGT bünyesinde 1100 çalışanımız mevcut.  Bu sene yeni mdf yatırımızla beraber ciro olarak %50 büyümeyi hedefliyoruz, yeni gelecek ürün gruplarıyla birlikte organik bir büyüme olacak. AGT şuanda  %50 üretimini ihracata veriyor. Bu da bizim için sıkıntılı dönemlerde dalgalanmalarda şirketimizi dengede tutmaya yarıyor. Bu seneki hedefimiz klasik ürettiğimiz AGT ürünlerinde %60 ihracata %40 da iç piyasa yönelik olacaktır.

ZOW 2014 Fuar’ından beklentileriniz nelerdir?

ZOW bizim için bu sene beklediğimizden daha iyi geçiyor. Çünkü bizim 60’ın üzerinde ülkeye ihracatımız var. Bu ülkelerden gelen ziyaretçilerimiz var. Çok yoğun bir gün geçiriyoruz. İlk günden mutluyuz. ZOW konsept itibariyle  daha çok profesyonellere hitap eden bir fuar. Bu da bizi biraz daha rakiplere göre avantajlı kılıyor. Çünkü stand konseptimizin dilinde özellikle  profesyonellere yönelik ürünlerde hayal dünyalarında bir işaret olsun istedik.

IMG_0023

Bitmiş ürünlere kadar olan bizim ürünlerimizle neyi nasıl kullanarak neyi elde edebileceklerini gösterdik. Diğer standlara bakacak olursanız, bizim ürünler kadar bitmiş ürünü sergileyen yoktur. Ve bu ürünleri birleştirerek nihai ürün haline getirme düşüncesi de yok. Dolayısıyla siz bir profesyonel olarak, bir mimar olarak , bir üretici olarak zaten bu parçaları tek tek her yerde bir şekilde görüyorsunuz. Biz de ise toplu halde görebiliyorsunuz. Hem de AGT olarak en büyük avantışımız sektöre özellikle mobilya üreticilerine ciddi anlamda tasarım desteği veriyoruz. Kendi ürünlerimizle mobilyalar tasarlıyoruz.

IMG_0025

Bizim sloganımız; “ hazır mobilya değil, hayallerimizdeki mobilya”

Bu açıdan da profesyonellere bir ışık tutmuş oluyoruz.  İlk gün itibariyle de amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum.

ZOW 2014 Fuar’ı için tanıtımını yapacağınız ürününüz var mı?

Evet var, bir tanesi çizilmez akrilikler, diğeri yeni bir profil çıkardık beyaz profil, mutfaklarda kullandık. Profil sadece çerçeve değildir, biz masa bacağı yapıyoruz, mutfak yapıyoruz.  Profil sizin hayal dünyanızla sınırlı bir ürün. AGT’nin avantajı bunu tüm ürünleriyle kombine edebilmesidir.  AGT evinizdeki ahşap çözümlerin hepsini içeren tek markadır.

Hayırlı fuarlar diliyoruz, teşekkürler.

IMG_0027