AGT, Domotex Fuarı’na Damgasını Vurdu

Yaşam alanlarına özel ahşap çözümler sunan AGT, yeni laminant parke koleksiyonu olan “Natura Parke Serisi”ni Domotex Fuarı’nda misafirlerine sundu.

AGT, 16-19 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Domotex Hannover 2016 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları fuarında açtığı standla sektöre yön verecek yeni ürünlerini tanıttı. Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen Domotex Hannover Fuarı, dünyanın lider halı ve zemin kaplamaları fuarı olma özelliği taşıyor. Fuarda, 60 ülkeden toplam bin 441 katılımcı firma ürünlerini sergiledi.

AGT, Natura Parke’nin yens renkleri ile Natura Plus ve Natura Line serilerini, 16-19 Ocak arasında Almanya Hannover’de gerçekleşen Domotex Zemin Fuarı’nda mevcut ve potansiyel müşterilerinin beğenisine sundu. Trend yaratan renk ve desenleriyle dikkat çeken Natura Parke serisinin en yeni ürünlerini  bayilerinin bağenisine sunan AGT’nin standına ilgi büyüktü. Yaklaşık 40 bayisini Almanya Domotex Fuar’ında ağırlayan AGT’nin standını  Türrkiye Cumhuriyeti Hannover Başkonsolosu Mehmet Günay ve Hannover Ticaret Ataşesi Ruhi Deniz de ziyaret etti.

AGT’nin fuara katılımıyla ilgili bilgi veren Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı “AGT olarak, hedef kitlemiz ile iletişim kurup ürünlerimiz hakkında doğrudan bilgi aktarabilmemize fırsat tanıyan Domotex fuarındaki standımızda, bayilerimizden ve yabancı ziyaretçilerimizden büyük ilgi gördük. Parke alanında yeni ürünlerimizi sadece Türkiye pazarıyla değil, 60’dan fazla ülkeyi kapsayan geniş ihracat ağımızla da buluşturuyoruz.  Domotex Fuarı gibi sektörü buluşturan ve markamızın globalleşmesine katkı sağlayan platformları çok önemsiyoruz.” diye konuştu.

2015 yılında birçok yurtiçi ve yurtdışı fuara katılan AGT 2016 yılında da sektör ile buluşmalarına devam edecek.

 1453808483_AGT_Hannover10

Natura Parke Serisi Hakkında

Doğanın güzelliğinden ilham alan ve doğal malzemelerle hayat bulan AGT parkeler, Natura Parke serisine eklenen yeni renklerin yanı sıra Natura Plus ve Natura Line serisiyle mekanlarınız için farklı alternatifler sunuyor. 10 yıl garantili ve A3 aşınma sınıfı özelliğine sahip Natura Parke Serisine eklenen yeni Akdeniz Meşe, Silyon Meşe, Olimpos Meşe ve Kemer Çam; birbirinden özel renkleri ile seriye yepyeni bir soluk kazandırıyor ve toplam renk sayısı 16’ya ulaşıyor. Yaşam alanlarına özel ahşap çözümler sunan AGT, yeni Natura Plus ve Natura Line serisi; Ilgaz Meşe, Kanyon Meşe, Meriç, Nil, Trend Meşe, Tuna, Volga ve Selge renkleriyle dikkat çekiyor. Toplamda 8 farklı renk seçeneğine sahip yeni ürün gamında, Natura Line serisi Natura Plus serisinden farklı olarak derzli renklere sahip.AC4 aşınma özelliğine sahip 15 yıl garantili Natura Plus ve Natura Line serisi Uniclic Kilit Sistemi ile de uygulama kolaylığı sağlıyor. 1200 mm x 191 mm ölçülerine ve 8 mm kalınlığa sahip, E1 Sertifikalı yeni seriler, yüzde yüz doğal yüzey işçiliğiyle mekanları görsel yönden zenginleştiriyor. AGT, mevcut seriye eklenen ve yeni serilerideki renklerle birlikte parkede, toplamda 32 farklı renk seçeneği sunuyor. AGT, Natura Parke’nin yeni renkleriyle Natura Plus ve Natura Line serisini, 16-19 Ocak arasında Almanya Hannover’de gerçekleşen Domotex Zemin Fuarı’nda mevcut ve potansiyel müşterilerinin beğenisine sundu.

 

AGT HAKKINDA

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2014’de gerçekleştirdiği400 milyon TL’lik ciro, 50 milyon Euro’luk ihracat ve 1000 kişiyi aşan istihdamı ile Türkiye’nin bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen öncü firmasıdır. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran, Rusya, Libya ve Azerbaycan olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. www.agt.com.tr