AGT, gençlere verdiği destekle ülkenin geleceğine yatırım yapıyor

AGT’nin sponsorluğunda Antalya’da başlayan “Yüreğinden Güç Alanlar” projesi tamamlandı. Proje kapsamında devlet koruması altında olan 107 öğrenciye 55 lider koçu ve YGA mezunu Antalya’da 10 hafta boyunca eğitim verdi.

Mobilya bileşenleri sektörünün önde gelen temsilcilerinden AGT, korunmaya muhtaç çocukları geleceğin liderleri olarak yetiştirmeyi amaçlayan “Yüreğinden Güç Alanlar” projesinin Antalya ayağını başarıyla sonuçlandırdı. Yaptığı sosyal sorumluluk çalışmalarıyla öne çıkan AGT’nin sponsorluğunda start alan proje kapsamında YGA Liderlik Programı’nda sorumluluk alan üniversite öğrencileri ve mezunlarından oluşan bir ekip; 10 hafta boyunca devlet koruması altındaki öğrencilere yoğun ve keyifli bir eğitim programı sundu.

AGT, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında gençlere destek veriyor. 2012 yılında başlayan ‘Doğan Cüceloğlu Gençlerle’ projesi kapsamında Türkiye’yi dolaşan Gerçek Özgürlük Seminerleri bu sene programına Burdur, Samsun ve Aksaray’ı da ilave ederek Anadolu’nun tüm şehirlerinde gençlerle buluşmaya devam ediyor.

Gençleri alanlarında gelişmeye teşvik etmek için, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesine Türkiye’nin ilk iletişim yayınları kütüphanesini kuran AGT, Türkiye’de bugüne kadar yayımlanan iletişim, sanat ve kültür içerikli yayınlarla birlikte süreli yayınları da bünyesinde barındırıyor. Güzel ülkesinin geleceğinin de güzel olması düşüncesiyle yola çıkan marka, gençlere yatırım yapmayı sürdürüyor.

 AGT HAKKINDA

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2016’da gerçekleştirdiği 700 milyon TL’yi aşkın ciro, %40’lık ihracat ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile Türkiye’nin bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen öncü firmasıdır. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran, Orta Doğu ve Rusya olmak üzere 62 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

YGA HAKKINDA:

 YGA (Young Guru Academy); 2000 yılında Türkiye’de kurulan, uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Günü kurtarmak için geçici çözümler üreten pek çok sivil toplum kuruluşu var. YGA’da ise, özenle seçilmiş gönüllüler, sürdürülebilir sosyal inovasyonlarla, dünyada ilklere birlikte imza atarlar. Her yıl 50.000’in üzerinde başvuru arasından, 5 aşamalı mülakatla özenle seçilen 50 YGA’lı, birlikte başarma kabiliyetlerini sosyal inovasyon projeleri üzerinde çalışırken sahada geliştirir. YGA derinleştiği 3 alan ile – bilim, yetimler ve görme engelliler – milyonlara etki eden inovasyonlar bugüne kadar inovasyon ve teknoloji alanında dünya çapında 8 ödül aldı, Birleşmiş Milletler tarafından iki kez örnek proje olarak gösterildi. YGA mezunları MIT Innovators Under 35’da yılın Öncü Yenilikçisi ödülüne layık görüldü, Forbes dergisi tarafından 2 kez Yılın İnovasyon Lideri seçildi. Bu ödüllerin öz nedeni, ödülü kimin aldığının önemli olmadığı; egosu küçük, kalbi büyük, özgüvenli YGA’lıların yarattığı yüksek güven iklimidir. Birlikte başarma iklimindeki %99 güven endeksiyle YGA, “Great Place to Work” seçildi.