AGT, INTERMOB’DAKİ FUAR STANDIYLA HAYATA DOKUNDU

İleri teknolojisiyle ahşabı kişiye ve kurumlara özel işleyerek geliştiren AGT, en yeni ürünleri ve akıllı çözümleriyle Intermob’da ziyaretçilere farklı bir deneyim yaşattı. AGT, “Hayatımızın Mekanları” konsepti ile sektörde trendleri belirleyen 2016’ya özel zengin koleksiyonunu ilk kez görücüye çıkardı. Farklı birçok mekan konseptini içerisinde barındıran AGT’nin stantında; fırın, butik, berber, kitabevi, çocuk dünyası gibi hayatın içindeki mekanlar özgün tasarımlar ile AGT ürünleri kullanılarak tasarlanırken, kapı, parke ve tasarım dünyasındaki ürünler teşhir panolarında özgün yaklaşımlar ile sergilendi. Hem uluslararası hem de ulusal platformda yüzlerce bayinin büyük ilgisiyle karşılaşan ürünler, 2016’nın yapı ve dekorasyon trendlerine dair ipuçları da verdi.

 

Mobilya bileşenleri sektöründe pazara sunduğu kaliteli ürünleriyle birlikte üretim kapasitesiyle de adını duyuran, Türkiye’nin yanı sıra 60’dan fazla ülkeye ihracat yapan AGT, ahşap sektörünün Avrasya’daki en büyük fuarı Intermob’da yenilikçi ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

 

Tasarımda ve üretimde yenilikçi, güvenilir ve kaliteli ürünleri tüketicisi ile buluşturan AGT, Mobilya, Ahşap ve Orman Ürünleri sektörünün en büyük uluslararası buluşması özelliğini taşıyan INTERMOB 2015’teki stantında AGT, son kullanıcıyla buluşturduğu yeni ürünü AGT Parke’nin yanı sıra; Uv lak kaplı üstün çizilmezlik dayanımı, yüksek parlaklığa sahip ürünü Power Gloss’u da bu yıl ziyaretçilerin beğenisine sundu. Yurtiçi ve yurtdışı bayilere yeni sezon panel renklerinin sunumu da yapıldı.

kitapçı

fırın

butik

berber

AGT’nin stantında; fırın, butik, berber, kitabevi, çocuk dünyası gibi hayatın içindeki mekanların firmanın ürünleriyle yaratılmış ve donatılmış hali dikkat çekti.

oyuncakçı

Fuar sonrası stant içerisinde yer alan çocuk dünyasındaki kitap ve oyuncaklar, Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki miniklere iletilmesi planlanıyor.

Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı

Fuar sonrası konuya dair bilgi veren Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı “ Fuardaki stantımızda, hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerimizden büyük ilgi gördük. Özellikle yaşam alanı şeklinde bir stant oluşturdu. Böylelikle ürünlerimizin hayatın ne denli içinde yer aldığını gösterme fırsatı bulduk. Yenilikçi ürünlerimizi sadece Türkiye pazarıyla değil, 60’dan fazla ülkeyi kapsayan geniş ihracat ağımızla da buluşturuyoruz. Bu sayıyı önümüzdeki yıllarda daha da artırmayı planlıyoruz” diye konuştu.

 

AGT Intermob 2015

AGT HAKKINDA: Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2014’de gerçekleştirdiği 400 milyon TL’lik ciro, 50 milyon Euro’luk ihracat ve 1000 kişiyi aşan istihdamı ile Türkiye’nin bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen öncü firmasıdır. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran, Rusya, Libya ve Azerbaycan olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. www.agt.com.tr