AGT, İSO 500 Listesinde hızlı yükselişine devam ediyor! 

 

Bir yaşam alanı için gereken tüm ahşap çözümleri sunan AGT büyümeye devam ediyor. İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan en büyükler listesinde 30 sıra birden yükseldi.

İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası’nın gerçekleştirdiği İSO 500 sıralamasının 2016 sonuçları açıklandı. Her yıl, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı sıralamada AGT, geçen yıl 194. sırada yer alırken bu yıl 30 sıra birden yükselerek 164. sıraya oturdu.

Antalya’da 1984 yılında kurulan ve bugün yaklaşık 1000 kişilik istihdamıyla mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteren AGT, Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

 

Dünyadaki en iyi üretim hatları arasında

AGT, ülkemizde üretilen 6 milyon metreküp MDF’nin % 10’nunu üretiyor. Laminat parkede ise yıl sonu itibariyle 20 milyon m2 üretim kapasitesine ulaşacak olan firma bu alanda dünya toplam pazarının %2’sini üretebilecek.  AGT Entegre MDF Üretim Tesisi, dünyadaki en iyi üretim hatları arasında yer alıyor.  

 

Cironun yüzde 45′ i ihracattan

Yerli mobilya üretimi ve tasarımının yanı sıra yurtdışında aktif pazarlama çalışmaları da yürüten AGT, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 700 milyon TL’nin üzerindeki cirosunun yaklaşık %45’i ihracattan elde ederek ekonomiye katma değer sağladı. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan firma, 2017 yılında da ihracatta aktif pazarlama çalışmalarına devam etti. Dubai, İran, İstanbul showroom ve ofislerinin açılması; Amerika, İngiltere, Kanada başta olmak üzere yaklaşık 30’a yakın ülkedeki fuar katılımları ve aktif pazarlama faaliyetleri ile sektörde öncü olmanın haklı gururunu yaşıyan AGT, 2017 sonunda ihracat hedeflerini de büyütüyor.

“Dünyada sektörü ve ihtiyaçları düzenli takip ediyor ve değerlendiriyoruz” diyen AGT Genel Müdürü Şirzat SubaşıYeni pazarlar ve bu pazarlara girme konusunda stratejiler geliştiriyoruz. Yeni pazar yatırımlarıyla ihracat hacmimizi arttırarak, yıl sonunda ciromuzu 900 milyon TL’ye yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi. İSO 500 sıralamasında 30 sıra birden yükselmenin gururunu yaşadıklarını belirten Subaşı “ Her yıl daha büyük bir inançla, daha da yükseliyoruz. Büyük Türkiye’nin her gün büyüyen ekonomisine katma değer üretiyor, dünyaya üretim kalitemizi kanıtlıyoruz. Yeni hedeflerle yolumunuza sağlam adımlarla devam ediyoruz” diye konuştu.

AGT HAKKINDA

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2016’da gerçekleştirdiği 700 milyon TL’yi aşkın ciro, %40’lık ihracat ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile Türkiye’nin bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen öncü firmasıdır. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran, Orta Doğu ve Rusya olmak üzere 62 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.www.agt.com.tr