AGT, İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor

 

Öncü ve yenilikçi kimliği ile mobilya bileşenleri sektörüne yön veren AGT, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu -2014 listesinde 77 sıra birden öne geçerek 267. oldu.

 

Mobilya bileşenleri üretiminde dünyanın önde gelen markalarından AGT, sektörüne ve ülke ekonomisine katkılarını artırarak sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sene, 30’uncu yılında kurduğu MDF tesisi ile, bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilir hale gelen AGT, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan 2014 yılı ilk 500 sanayi kuruluşu sıralamasında 77 sayı öne geçerek, 344. sıradan 267. sıraya yükselmeyi başardı.

 

Ciro gelişiminin yanısıra, açılımı olan “Ahşabı Geliştiren Teknoloji”ye uygun olarak, sürdürülebilir teknolojik büyümesiyle, ‘%100 AGT & %100 Kalite’ felsefesinden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürüyor.

 

AGT Satış ve Pazarlama Grup Başkanı Şirzat Subaşı, yaklaşık bir yıl süren anket ve veri analizleri neticesinde açıklanan 500 Büyük Sanayi Kuruluşu raporunu değerlendirirken, buradaki en önemli başlıklarından olan teknolojiye ve katma değere daha çok yönelme ve finansman yönetimi konularını AGT içinde de hassasiyetle takip ettiklerini belirterek sözlerine; “Toplam 150 milyon dolarlık yatırımla kurulan Entegre MDF Üretim Tesisimiz, MDF üretim teknolojisinin öncü firmalarından Siempelkamp GmbH Co.&KG. tarafından dünyadaki üretim hatları arasında ‘En İyi Uygulama’ seçildik. ContiRoll Generation8 teknolojisi ile, Türkiye’nin en modern ve yüksek performanslı MDF tesisi olarak, yıllık 500 bin metreküp üretim kapasitesi ile hizmet veriyoruz. Hammaddenin tesise girişinden, nihai ürünün sistemden çıkışına kadarki süreç, otomasyon sistemi içinde onlarca proses halkasından oluşuyor ve proseslerin her aşamasında otomatik ölçümlerle çalışan otomasyon teknolojisi ile sürdürebilir kaliteden ödün vermiyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımımız ve kaliteye verdiğimiz önem ile, uzun vadeli sürdürülebilir büyüme hedefliyoruz.” şeklinde devam etti.

IMG_6749

Ürün gamını daha da genişletme planları doğrultusunda, bu yıl laminat parke ve PowerGloss lak üretimine başlayan AGT, renk ve desen seçenekleri ile iddialı bir parke koleksiyonunu çok kısa bir sürede müşterilerinin beğenisine sundu. Üretim, ihracat, istihdam ve teknoloji konusundaki çalışmaları ile sektörünün gelişimine öncülük ederken, ülke ekonomisine değer yaratmayı amaçlayan AGT, halen 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor ve yeni dönemde farklı pazarlara da girmeyi hedefliyor.

 

1
AGT HAKKINDA

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, geçen yıl gerçekleştirdiği 400 milyon TL’lik ciro, 50 milyon Euro’luk ihracat ve 1000 kişiyi aşan istihdamı ile Türkiye’nin bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen öncü firmasıdır. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran, Rusya, Libya ve Azerbaycan olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

www.agt.com.tr