AGT ‘Trend Center”da sezona damgasını vuran ürünleri tanıttı

Yaşam alanlarına özel ahşap çözümler sunan AGT, İstanbul İkitelli’deki Trend Center isimli showroom’unda sezona damgasını vuracak ürünlerini sergiledi.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet veren AGT, dekorasyon ve yapı sektörünün önde gelen basın mensuplarıyla bir araya geldi. İkitelli’deki Trend Center’da düzenlenen etkinlikte, 2017 yazına dair en yeni ürünlerin tanıtılmasının yanı sıra, AGT’nin doğadan aldığı ilhamı yansıtan bir terrarium worksop’u da gerçekleşti.

Etkinlik kapsamında mevcut ürünlerin yanı sıra parke koleksiyonuna eklenen yeni Concept Parke Serisi de sergilendi. AGT, Panel koleksiyonuna kattığı 20 yeni renk ile de göz doldurdu.

Yeni “Concept Parke Serisi” doğallığı ile dikkat çekiyor

AGT, parke koleksiyonunu yeni Concept Parke Serisi ile genişletti. Doğal ağaçların birebir fotoğraflarının ileri teknoloji yöntemleri ile özel kağıtlara basılmasıyla üretilen seri, desenleri ile de göz doldurdu. AC4 sınıfında üretilen 10 mm’lik Concept Serisi, yüksek yoğunluğa ve neme karşı dayanıklı lif levhalardan oluşuyor. Seri; 15 yıl garanti imkanı, yüzey sağlamlığı, yüksek şişme direnci gibi kullanıcı dostu özellikler sunuyor.

Milano’nun metro duraklarından esinlenerek Loreto, Scala, Moderna, Casella, Dorino ve Centro olarak adlandırılan Concept Parke Serisi, içerdiği alüminyum oksit tanecikleri sayesinde aşınmaya, çizilmeye ve ısıya karşı dayanıklılığa sahip.

AGT, yeni reklam kampanyasıyla da Concept Parke koleksiyonunu tanıtmaya devam ediyor. Ulusal ve dijital medya reklam kuşaklarında yayınlanmaya devam eden film; yaşam alanlarında yenilik isteyenleri kolay temizlenebilen 10 mm Concept Parke ile buluşturuyor.

AGT’nin yeni inovatif ürünü: “Yangına Dayanıklı Kapı”

Ar- Ge’ye büyük önem veren ve bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde Antalya’nın ve Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri Sektörü’nün ilk Ar-Ge merkezini kuran AGT, üstün yalıtım performansına sahip 30 ve 60 dakikalık yangına dayanıklı kapılarını, iki farklı model olarak son kullanıcının beğenisine sundu. Yangına dayanıklı kapılar geniş asimetrik pervazıyla; kapının etrafında konumlanan alarm, dijital anahtar, entegre aydınlatma, isimlik gibi elemanlar için uygulama kolaylığı sağlıyor.

Benzersiz yüzeyi, 2017 trendlerine uygun renk alternatifleriyle yeni Soft Touch Düz, Elite, Yeni Patara ve Royal kapılar, bu yılın en iddialı modelleri olarak öne çıktı.

AGT HAKKINDA

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2016’da gerçekleştirdiği 700 milyon TL’yi aşkın ciro, %40’lık ihracat ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile Türkiye’nin bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen öncü firmasıdır. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran, Orta Doğu ve Rusya olmak üzere 62 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.www.agt.com.tr