AGT, WOODEX’TE İRAN PAZARINDAKİ GÜCÜNÜ SERGİLEDİ

 Mobilya bileşenleri sektörünün öncü markalarından olan AGT, İran’ın en önemli fuarı Woodex 2017’de yer aldı. 2017 yeni panel renkleri ile fuar ziyaretçileri ile buluşan AGT’nin ürünleri bu yıl, İran’daki bayilerinin hem stand tasarımlarında hem de teşhirde yer aldı. İran’ın mobilya yan sanayisi alanındaki tek fuarı olan Woodex, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Çin gibi ülkeler başta olmak üzere 60 ülkeye ev sahipliği yaptı.

Bu yıl 15. si düzenlenen Woodex Uluslararası Mobilya Yan sanayileri, Aksesuarları ve Ağaç İşleme Makineleri Fuarı Tahran Fuar Alanı’nda gerçekleşti. AGT, Woodex Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuar ve Ağaç İşleme Makineleri Fuarı’nda Panel koleksiyonuna kattığı 20 yeni renk ile fuarda ilgi odağı oldu.

Firma bayileri 270 ve 210’ar m2’lik standlarıyla Woodex’te yer aldılar. Tasarımlarında AGT Profil, AGT Panel ve AGT Panel’in kullanıldığı standlarda, camın kusursuz berraklığı ahşapla birleştirilerek modern bir görünüm elde edildi. Standlarda özellikle markanın yeni Soft Touch panelleri kullanılarak, tek renk profillerden doğan, sade şıklık ve uyum ön plana çıkarıldı.

İran’ın başkenti Tahran’da gerçekleşen ve bu yıl 60 ülkeden sektörün en önemli firmalarına ev sahipliği yapan Woodex Fuarı’yla ilgili konuşan AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı; “İran, mobilya sektörü için çok önemli bir pazar. Biz de bu pazarın en güçlü oyuncularından biriyiz. AGT kalitesini ve ürün çeşitliliğini tüm sektöre yakından gösterme fırsatı bulduğumuz bu fuarı bu nedenle çok önemsiyoruz. Woodex Fuarı’nda da 2017 yeni panel renklerimizi lanse ettik, büyük ilgi ve beğeniyle karşılandı. İhracatımızda önemli payı olan İran pazarında güçlü bayilerimiz ve ürünlerimizle etkimizi gün geçtikçe artırmayı planlıyoruz” dedi.

 

AGT, Woodex Fuarı’nın ardından, İran’daki bayi ve ustalarına özel Parke Ürün Eğitimi gerçekleştirdi.

 

AGT HAKKINDA

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2016’da gerçekleştirdiği 700 milyon TL’yi aşkın ciro, %40’lık ihracat ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile Türkiye’nin bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen öncü firmasıdır. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran ve Rusya olmak üzere 62 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.www.agt.com.tr