AGT’nin Genel Müdürlüğüne Tecrübeli İsim; Şirzat Subaşı Atandı

 

Dünya markası vizyonu ile yoluna devam eden, mobilya bileşenleri sektörünün öncü markası AGT’nin Genel Müdürlük görevine uzun yıllar Koç Holding’de ve dayanıklı tüketim sektöründe görev yapan tecrübeli isim Şirzat Subaşı getirildi. Subaşı, 2015’den itibaren, yüzde 40’lık ihracat oranı ve 1000 kişilik istihdamı ile sektörünün öncü firması AGT ‘nin Satış ve Pazarlama Grup Başkanlığı’nı yürütüyordu.

1484211693_AGT_Genel_M__d__r_____irzat_Suba____.Ulusal ve uluslararası pazarlarda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerine; MDF, MDF-LAM, panel, profil, parke ve kapı üretimiyle 5 kıtada 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren AGT’de önemli bir atama gerçekleşti. Son iki yıldır AGT’nin Satış ve ve Pazarlama Grup Başkanlığı’nı yürüten deneyimli isim Şirzat Subaşı, Genel Müdür olarak atandı.

 

Evli ve 2 çocuk babası olan Şirzat Subaşı, Kabataş Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitirdi ve Harvard Üniversitesi’nde Tüketici Pazarlama Stratejileri üzerine eğitim aldı. Uzun yıllar Koç grubunda üst düzey yöneticilik yapan Subaşı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmekle birlikte, geçmişte Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Başkanlığı, TOBB Ticaret Odası Konseyi Türkiye Dayanaklı Tüketim Malları Meclisi Başkanlığı, İTO Meclis Üyeliği, TÜSİAD Perakende Sektörü ve Tüketici Hakları Çalışma Grubu Üyeliği görevlerinde bulundu.