AGT’nin Yeni Parke Serisi “Concept” Domotex Fuarı’nda tanıtıldı!                                                                                                                            

Yaşam alanlarına özel ahşap çözümler sunan AGT, 10 mm kalınlığında yeni “Concept Parke Serisi” ni Domotex Fuarı’nda ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

 1484562153_IMG_0981

AGT, 14-17 Ocak tarihleri arasında Almanya’da gerçekleştirilen Domotex Hannover 2017 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları fuarında, yeni ve inovatif ürünleri ile bu yıl da fuara damgasını vurdu. Sektörün en önemli uluslararası buluşmalarından biri olan Domotex fuarında AGT, 9. Salon C25 nolu standında ziyaratçileri ile bir araya geldi. Fuarda Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Kılıçkaya ile Hannover Ticaret Ataşesi Ruhi Deniz de AGT standını ziyaret etti.

1484562154_IMG_6771Hayatın her alanına dokunan ve tasarımlarıyla ilham veren AGT, dünyanın lider halı ve zemin kaplamaları fuarı olma özelliğini taşıyan Domotex Fuarı’nda, Natura, Natura Plus ve Line serilerinin yanı sıra yeni 10 mm kalınlığında Concept Parke Serisi’ni de tanıttı. Yeni seride yer alan, moda’nın başkenti Milano’nun metro duraklarından esinlenilen; Loreto, Scala, Moderna, Casella, Dorino ve Centro dokusu ve renkleriyle iç mekan tasarımlarının en modern tamamlayıcısı. Güçlü antibakteriyel yapısı, yüzey direnci ve kilit sistemi gibi kullanıcı dostu özellikleriyle yeni seri ziyaretçilerden tam not aldı.

 

Trendleri belirleyen renk ve desenleriyle dikkat çeken AGT’nin, standına bu yıl da ilginin büyük olduğunu belirten AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı, “60’dan fazla ülkeyi kapsayan ve geniş ihracat ağına sahip AGT, uluslararası alanda sektörün en önemli fuarlarından biri olan Domotex Fuarı’na bu yıl da damgasını vurdu. Yeni renklerin isimleri için; fark yaratan tasarımlarıyla sektörün trendlerini belirleyen marka olduklarını ve bu sebeple Moda’nın başkenti Milano’dan esinlendiklerini belirtti. Concept Parke Seri’mizi ilk defa bu fuarda ziyaretçilerimizle buluşturduk. Yeni serimize ve mevcut ürünlerimize olan ilgiden dolayı çok memnunuz” dedi.

AGT HAKKINDA

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan AGT, 2015’te gerçekleştirdiği 500 milyon TL’yi aşkın ciro, %40’lık ihracat ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamı ile Türkiye’nin bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen öncü firmasıdır. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa, Balkanlar, İran, Rusya, Libya ve Azerbaycan olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.www.agt.com.tr