Ahşabın hikayesinin başladığı yer : Hasan Kulu Orman Ürünleri A.Ş

Konya’da 75 yıldır sektörde hizmet veren Hasan Kulu Orman Ürünleri A.Ş. üstün üretim kalitesiyle, sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından birisi durumunda.

Hasan Kulu Orman Ürünleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kulu, şirketin geçmişten günümüze yükseliş sürecini anlattı.

DOĞAL, ESTETİK VE EŞSİZ BİR ÜRÜN: AHŞAP

Ahşabın, doğal, estetik ve eşsiz bir ürün olduğuna dikkati çeken Kulu, 75 yıldır beri sektörde hizmet veren firmalarının üstün üretim kalitesini ve müşteri memnuniyetin hedef aldığını söyledi.

Profesyonel yönetim kadrosu ve kurumsal yapısı ile ticaretteki dürüstlük kuralını uyguladıklarını dile getiren Kulu, bugün orman ürünleri sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri durumunda bulunduklarını kaydetti.

Kulu, dedesi rahmetli Mehmet Kulu’nun 1930’lu yıllarda evinin altındaki marangozhanesinde başlayan işletmenin 1970’li yıllarda babasının işyerini sanayiye taşımasıyla marangozluktan keresteciliğe dönüş yaptığını söyledi.

SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE’YE ÖRNEK KURULUŞ

Kardeşiyle birlikte çocukluğundan itibaren babasının yanında mesleği öğrendiklerini ve kereste ticaretini devam ettirdiklerini ifade eden Kulu, “1998 yılında Hasan Kulu A.Ş. olarak  şirketimizi kurduk. 2002 yılında babam vefat etti. Kardeşimle beraber yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam ettik. O yıldan itibaren Marangozlar Sanayi’nden Yeni Marangozlar Sanayine taşındık. 10 bin metrekare kapalı alanda faaliyetlerimize devam ettik. 2016 yılında ise Ereğli Yolu’nda yeni bir yatırım gerçekleştirdik. 15 bin metrekaresi kapalı, 70 bin metrekare alanda kereste üzerine Türkiye’de örnek olabilecek bir tesis kurduk” diye konuştu.

HİZMETTE KALİTE, ÇAĞDAŞ ÜRETİM TEKNİKLERİ

Kulu, yeni tesislerinde günde yaklaşık 200 bin metreküp tomruk işleme kapasiteli tek vardiyalı usulüyle hizmet vermeye devam ettiklerini kaydetti.

Kulu, üretimini yaptıkları onlarca ahşap ürünlerinin yanısıra plywood inşaat ve kalıp sektörüne kolaylık ve tasarruf getirdiklerini, laminat parke ile mekanlara estetik, zarafet katan 6 farklı marka ve yüzlerce alternatif sunduklarını, OSB’yle de mekanlara estetik ve ekonomik olarak güzelleştirmeyi sağladıklarını belirtti.

 YAŞANILACAK HER MEKANDA ÜRÜNLER

Kulu, öte yandan hayır işlerine de önem verdiklerini sözlerine ekledi.

Hasan Kulu Orman Ürünleri A.Ş., tomruk inşaatlık kereste, döşeme tahtası, lambiri doğramalık kereste,masif lata parke, kameriye ve pergole alın tahtası, saçak sarkıtması ahşap dekorasyon, ahşap sandık, palet plwood OSB masif panel levha kapı serenleri, ahşap pencere profilleri, laminant parke shingle-membran ürünleriyle müşterilerine hizmet veriyor.