Ahşap Otomobil

Toyota’dan Muhteşem Bir Ahşap Otomobil

 

İlk defa Milano Tasarım Haftası’nda görücüye çıkan Toyota’nın Setsuna modeli, modern arabaların en son teknolojilerle donatılmış makinalar olma zorunluluğunu sorgulatan eşsiz bir tasarım sunuyor.

SETSUNA_019.0

Toyota üstü açık, iki kişilik ahşap otomobiliyle, dijital cihazların organik fikirle buluşması temeline dayanıyor.SETSUNA_016.0 Roadster model olan bu sevimli arabanın nerdeyse tamamı ahşaptan oluşuyor. Japon sedir ve huş ağacından yapılan araç, çivi veya vida içermeyen geleneksel Japon marangozluk teknikleri kullanılarak monte edilmiş. SETSUNA_029.0Toyota’nın Setsuna dediği bu ahşap araba modeli tam anlamıyla bir sanat ve işçilik eseri.

SETSUNA_013.0

Ve yine sanat eseri olarak düşünülmesi gerektiğini hatırlatan Toyota aracın, bir aile yadigarı olarak miras bırakabileceğini düşünüyor.SETSUNA_027.0
Şirket, ”Bir ailenin arabalarıyla geçireceği zaman ve deneyimlerle, araçlarını sevmeleri ve diğer nesillere aktarmalarıyla, otomobilin aile tarafından takdir edilecek yepyeni bir değeri de olacaktır” şeklinde açıklamalarla, ahşabın yaşayan değerine dikkat çekiyor. wooden-toyota-setsuna-concept-car-milan-design-week-2016_dezeen_936_sq-468x468Bulunduğu ısı ve nem seviyesine göre zamanla değişen ahşap özellikleriyle Setsuna da, hem sahibinin hem de ortak yaşam deneyimlerinin ışığında değerine değer katarak yola devam edecek görünüyor.

SETSUNA_006.0