Ahşap ve Mobilya Endüstrilerinin Avrasya’daki En Büyük Ticaret Platformu İçin Geri Sayım Başladı

5- 9 Ekim 2013 tarihlerinde, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan 26’ncı AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ, Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve 16’ncı INTERMOB, Uluslararası Mobilya Yan Sanayii, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı, sektör profesyonellerini, Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından gelen nitelikli ziyaretçiler ile buluşturacak.

2012 yılında 28 ülkeden 855 firmanın katılımı ile 12 salonda, 98.000 m2 sergi alanında gerçekleşen Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuarları, 94 ülkeden, 6.904’ü yabancı olmak üzere 61.543 profesyonel tarafından ziyaret edilmiştir. Her geçen yıl artan nitelikli ziyaretçi sayısı ile yenilikçi ve gelişimci yönünü ortaya koyan fuarlar, birçok katılımcı firmanın fuar alanında gerçekleştirecekleri ürün lansmanları ile de yeni rekorlara imza atacak.

Sektörlerin tüm taraflarının katılımı ile gerçekleşen, Avrasya ve Türkiye’nin en önemli ticari platformu olan fuarlarımızda sergilenen ürün ve hizmet çeşitliliği ile bu yıl da ziyaretçimiz olacak mobilya, dekorasyon, makine ve kimya sanayicileri yanı sıra mimarlar, iç mimarlar, endüstri tasarımcıları, kamu tüketiminden sorumlu satınalmacılar; otel, hastane gibi projeli işler icra eden inşaat müteahhitleri ihtiyaçlarını tüm alternatifleri ile karşılama imkanına kavuşacaklardır.

Uluslararası niteliğiyle ahşap ve orman ürünleri sektörünün her yıl buluşma noktası olan fuarlar, yeni yatırımlara yön verirken, farklı pazarlara erişim kanalları açarak,  sektörün büyüme hamlesine hız vermeye de devam edecektir.