AHŞAP VE MOBİLYA ENDÜSTRİLERİNİN AVRASYA’DAKİ EN BÜYÜK TİCARİ PLATFORMU

AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ VE İNTERMOB FUARLARI 2013 5-9 EKİM TARİHLERİNDE TÜYAP’TA

Sektörün en önemli ve kapsamlı buluşması AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ, 26. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve INTERMOB, 16. Uluslararası Mobilya Yan Sanayii,  Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı, sektördeki yenilikleri tek bir çatı altında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde görücüye çıkarıyor.

Gelişen ve Büyüyen Mobilya – Ahşap Sektörünün En Önemli Buluşması AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ ve INTERMOB Fuarları 2013 Yılında Yeni Rekorlara Koşuyor

2012 yılında 12 salonda, 98.000 m2 sergi alanında, 28 ülkeden 855 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşen fuarlar, 5 gün boyunca 94 ülkeden 6904’ü yabancı olmak üzere, toplam 61.543 profesyoneli ağırlamıştır. TÜYAP organizasyonu ile 81 ülkeden davet edilen alım heyetlerinin ziyaret ettiği fuarlar, katılımcılar için eşsiz bir pazarlama ve satış platformunu sunmuş; geniş kapsamları, lider firmaların katılımları ve sektör gündemindeki konular üzerine düzenlenen panelleri ile ziyaretçilerinin de beklentilerinin üzerine çıkmayı başarmıştır.

2013 için hedef çıtasını yükselten fuarlar, 30’ün üzerinde ülkeden 900’e yakın firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşecek. Yurtdışında da tanıtım faaliyetlerini güçlendirerek sürdüren fuarların, 100’e yakın ülkeden 65.000’in üzerinde ziyaretçi çekmesi bekleniyor.

Yeni Teknolojiler, Yeni Ürünler,
Yeni Pazarlar, Yeni İşbirlikleri

Dinamik ekonomisi, çevre ekonomiler üzerindeki etkisi, hızlı gelişim potansiyeli ve coğrafi konumu ile geleceğin en önemli küresel ticaret merkezlerinden biri olmayı hedefleyen Türkiye, mobilya yan sanayi, orman ürünleri ve ağaç işleme makineleri sektörlerinde pazar payını arttırmayı hedefliyor. Fuarlar, katılımcı firmalara, ilgili sektörlerde, bu hedeflerini yakalama fırsatı sunarken; katılımcı firmalar da, yerli ve yabancı rakipleri ile bir araya gelme, bilgi paylaşımı, marka, hizmet ve yeniliklerini tanıtma, ürünleri karşılaştırma, Ar-ge faaliyetlerine yön verme, yeni işbirlikleri kurma ve neticesinde büyüyen pazarlardan daha fazla kazanç sağlama potansiyeline sahip olacaklar.
Türkiye’nin tüm illerinden ve dünyanın dört bir yanından gelecek olan profesyonel ziyaretçiler ve alım heyetleri ile yeni pazarlara erişim sağlayan ve yeni iş ortaklıklarına zemin hazırlayan fuarlar, ziyaretçileri için de aradıkları tüm ürün ve hizmetleri bulabilecekleri önemli bir ticaret platformu olacak.

Yoğun Etkinlik Programı Sektör İçi Fikir Ağını Genişletiyor

Ağaç İşleme Makineleri ve İNTERMOB Fuarları, sektörün nabzını tutan konular üzerine düzenlenecek olan etkinlikler ile günümüzün rekabetçi koşulları ve yeni teknolojilerinin değerlendirilmesine yönelik etkin bir bilgi paylaşım merkezi olacak. Fuarlar, bu kapsamda, Avrasya bölgesindeki en önemli sektörel buluşmalardan birisi olarak, sektörün önde gelen işadamlarının, bilim insanlarının, akademisyenlerinin, kamu yetkilileri ve gazetecilerinin bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunabilmelerine de olanak sağlayacaktır.

 

 

Yeni Yurtdışı Pazarlar Yaratıyoruz

Ağaç işleme makineleri, mobilya aksesuarları, orman ürünleri ve ahşap teknolojisi sektörlerinin Avrasya’daki en büyük uluslararası buluşması Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob fuarları, 2013 yılında da katılımcı firmalarına yeni pazarlara erişim imkanı ve özel işbirliği olanakları sunuyor. Değişen ekonomik dengeler ve pazar koşullarında yerli ve yabancı katılımcılarına aradıkları uygun satış ve pazarlama platformunu sunabilmek amacıyla fuarların yurtdışı tanıtım çalışmaları ve alım heyeti organizasyonları etkin bir şekilde gerçekleştirildi.

Tüyap’ın, Avrasya coğrafyasının tüm önemli ticaret merkezlerinde yer alan yurtdışı ofisleri ve tüm dünyaya yayılmış temsilcilik ağı, sayesinde hedef ülkelerdeki ticari müşavirlikler, sanayi ve ticaret odaları, iş adamları konseyleri, ahşap ve mobilya sektörünün üretici-ihracatçı-ithalatçı birlikleri, kamu adına alım yetkisi olan üst düzey bürokratlar gibi tüm potansiyel alıcılara doğrudan ulaşılarak fuarlar tanıtıldı, alım heyetleri oluşturuldu.

Bununla birlikte Ukrayna, Rusya, Balkan ülkeleri, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan ve Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere potansiyel pazar olarak görülen ülkelerin Türkiye’deki ticari ataşelikleri ile de bağlantıya geçilerek ilgili firmaların fuarlara davetleri gerçekleştirildi.

Ülkelerinde sektörün nabzını tutan sektörel basın ile kurulan işbirlikleri kapsamında fuarların söz konusu ülkelerde tanıtımı tüm yıl boyunca gerçekleştirildi. Fuar döneminde her yıl seçilen ülkelerden sektörel yayınların editörleri 26. Yılını kutlayacak Ağaç İşleme Makinesi ve 16. Yılına hazırlanan Intermob fuarlarında ağırlanarak bu büyük buluşmadan izlenimlerini uluslararası platforma yansıtacaklar. Dünya çapında tanınan birer marka haline gelen,  geçtiğimiz yıl 93 ülkeden sektör profesyonellerinin ziyaret ettiği fuarlarımız, yapılan tanıtım faaliyetleriyle bu ülkelere yenilerini eklemeyi ve katılımcılarına yeni pazarlar yaratmayı hedefliyor.

Fuarlarımız Sektöre Güç, Ekonomiye Can Veriyor

Katılımcısı ve Ziyaretçisi ile Sektörün En Büyük Buluşması olan Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob fuarları 2013 yılında ülkenin her köşesinden sektör profesyonellerini bir araya getirerek sektöre hareket kazandırıyor, katılımcısı ve ziyaretçisine yeni açılımlar ve ticari fayda sağlıyor.

Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob 2013 sektördeki tüm yenilikleri aynı çatı altında sunuyor. Fuarlar, artan taleplere hızlı cevap verebilmek, üretim kapasitesini artırmak, makine ve aksesuar alımları yapmak isteyen firmalar için sunduğu fırsatlarla ekonomiye önemli katkılar sağlıyor.

Endüstrinin Geliştiği Tüm İllerden Alım Heyetleri

Yurt çapında mobilya üretimi, mobilya aksesuarları ticareti, mimarlık, iç mimarı,  dekorasyon ve ahşap işleme alanlarında faaliyet gösteren firmaların yetkilileri, dernek ve odaların başkanları ve üyeleri, sektörün Anadolu’daki kanaat önderleri ile yüz yüze görüşülerek fuarlarda Tüyap davetlisi olarak ağırlanmaktadır. 48 ilimizden 7000’e yakın sektör profesyonelinin toplu alım heyeti organizasyonları ile fuarları ziyareti sağlanmaktadır.