AİMSAD Başkanını Seçti

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği’nin (AİMSAD), Birinci Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı, Tüyap’taki Ağaç İşleme Makinesi 2014 Fuarı’nda gerçekleştirdi. Toplantıda TÖRK Makine San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Mustafa Sabri EROL, 2014 – 2017 dönemi için AİMSAD Başkanı seçildi.

Haziran ayında, İstanbul’da kurulan Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), hız kesmeden sektörde ilerleme kaydediyor. Dernek geçtiAIMSAD-TurkceLogoTransparanBaskiğimiz günlerde, Tüyap Ağaç İşleme Makinesi 2014 Fuarı kapsamında ilk Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. AİMSAD’a üye 38 firmadan 34 firmanın katıldığı toplantıya ilgi büyüktü. AİMSAD Kurucu Genel Sekreteri Gamze Altınyay tarafından açılan yoğun gündemli toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. Açılış konuşmasını AİMSAD Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol yaparken, ilk protokol konuğu da, Orta Anadolu İhracatçılar Birlikleri (OAİB), Makine ve Aksamları İmalatçıları Birliği (MAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran oldu. Sonrasında sırasıyla; TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hakan Mirgün ve Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu (EUMABOIS) Başkanı Ambrogio Delachi protocol konuşmaları gerçekleştirdiler.

Divan Heyeti’nin seçimi ve gündemin takibi ile devam eden toplantıda, AİMSAD Geçici Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizamettin Coşkun, Geçici Dönem Faaliyet Raporu’nu, AİMSAD Geçici Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Enis Üstünkarlı ise Mali Raporu sundular.

 

Sonrasında yapılan oylamada, 6 Haziran – 15 Eylül 2014 tarihleri arasındaki icraatlarından dolayı, Geçici Yönetim Kurulu oybirliği ile ibra edildi. Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ile Mesleki Etik Kurulu ve Hakem Heyeti üyelerinin seçimi sonrasında söz alan AİMSAD Başkanı Mustafa Sabri Erol, “Yeni Yönetim Dönemi Taslak Faaliyet Programı ve Proje Öngörüleri”ni paylaştı ve “Tahmini Bütçe” ile ilgili bilgiler aktardı.

IMG_1543

Mevcut AİMSAD Tüzüğü’nde birtakım iyileştirmelerin de yapıldığı toplantı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal’ın AİMSAD’a Onursal Üye kabulü ile sonlandı.

20140929_182744

Ulusal ve uluslararası platformlara üyelik başvurusunda bulunmayı hedefleyen AİMSAD, sektördeki hiçbir firmaya kapılarını kapatmıyor.

IMG_1535

Ülke ekonomisine katkı sağlayan, köklü ve nitelikli mümessil firmaları, ithalatçıları, ayrıca sektördeki servis hizmeti sağlayıcılarını da üyeliğe kabul eden AİMSAD, tüm sektörü tek bir çatı altında bir araya getirmenin önemine inanıyor.

20140929_182754 IMG_1502 IMG_1506