Akyapı Üretim A.Ş.

Ak Mobilya Üretim A.Ş. adıyla 1983 yılında Ankara, Siteler, Kartalcık Sokak’ta Abbas Yalçın Kahraman tarafından kurulmuştur. İnşaat, Taahhüt ve Dekorasyon üzerine yurtiçi ve yurtdışında onlarca projeye imza atmıştır. Emlak Bankası Türkiye Şubeleri, Halkbank Türkiye Şubeleri, Vakıfbank Türkiye Şubeleri, Kazakistan Devlet Bakanlık Binaları (1995 – 2000), Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürlük Binası, İGS Türkiye Mağazaları, Sarar Ankara Mağazaları, DESA Ankara Mağazaları başta olmak üzere, Türkiye’nin her yerinde ve yurtdışında pek çok projeye imzasını atmıştır.

1991 yılında firma adı Ak Yapı Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ olarak düzenlenmiş ve bu tarihten itibaren ağırlıklı olarak mobilya ham malzeme ticaretine yönelinmiştir. İmalat faaliyetleri ise 1995 yılında kurulan bir diğer firma İYAK A.Ş. ile yeniden hız kazanmıştır. Özel imalat, dekorasyon işleri üzerine faaliyetini sürdürmeye devam etmiştir.

Akyapı AŞ, 2013 yılında 15.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu Akyurt Tesisinin faaliyete geçmesi ve 24 yıldır orman ürünleri pazarlama sektöründe, Ankara ve İç Anadolu Bölgesi’nde lider oyuncu olmanın haklı gururu ile üretim faaliyetlerini güçlendirmiştir. Güçlü üretim ekibi ve yeni makine yatırımları ile Akyurt Tesisi’nde seri imalata uygun Ebatlama, Kenar Bantlama, Delik Delme ve Alt Montaj hizmetleri vermektedir. Ereğli Cad. No:51 Siteler/Ankara adresinde bulunan Firma Merkezi’nde ise orman ürünleri pazarlamaya devam etmektedir. Firma halen, 10.000 m2 üzerinde satış ve depolama alanı, alanında tecrübeli personel, ürün ve marka çeşitliliği, en kısa sürede teslimat, müşteri ve problem çözme odaklılığı sayesinde Ankara’nın ve İç Anadolu Bölgesi’nin lider oyuncusu olarak müşterilerinin hizmetindedir.

  • Ereğli Caddesi No : 51  Siteler / ANKARA
  • T. +90 312 353 79 24
  • F. +90 312 349 37 15
  • [email protected]
  • www.akyapias.com