Akyıldız Ltd.

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ağaç Sanayinde Gelişmiş Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, Parke, kapı, duvar paneli ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir.

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer alan şirketimiz, 2015 yılında elde etiği 500 milyon TL’yi aşan ciro ile yaklaşık %45’lik bir büyüme gerçekleştirdi. 1000 kişiyi aşan istihdamımız ile iç mekan için gereken tüm ahşap malzemeyi kendi bünyemizde üretebiliyoruz.

Kurulduğumuz ilk günden bu yana, etik değerimizden ve kalite prensiplerimizden ödün vermedik. Küçük-büyük demeden tüm müşterilerimiz, çalışanlarımız ve iş ortaklarımız için; kalite, trend ve gelişim bizim hala ana hedefimiz. Bugün, 5 kıtada 1000’den fazla satış noktamız ile kaliteye ve estetiğe önem veren milyonlarca insanın yaşam alanına, renk, şıklık ve sürdürülebilir canlılık katıyoruz. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan AGT, başta Doğu Avrupa- Balkanlar, İran ve Rusya olmak üzere 60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Bütün süreçlerimizi ISO 9000:2008 kalite yönetim sistemine ve bütün ürünlerimizi E1 standartlarına uygun olarak üretiyoruz. Çalışanlarımızın ve ürünlerimizi tercih edenlerin sağlığına ve çevreye duyarlılık, üretim anlayışımızdaki birinci önceliğimiz olmaya devam ediyor.

Bugün, uzun vadeli ve stratejik düşünen, uluslararası standartlara uyumu en önde tutan, “Ahşabı Geliştiren Teknoloji” vizyonuyla sadece ülkemizde değil, küresel arenada da pazarı yönlendiren bir lider oyuncu olma yönündeki kararlılığımızla, kaliteyi, estetiği ve şıklığı önemseyenlerin tercihi olmayı sürdüreceğiz.

  • Sanayi Sitesi 16.Sokak. No:29 Elazığ / Türkiye
  • +90 424 224 44 39
  • [email protected]
  • www.akyildizltd.com.tr