ALLİGATOR BOYA VE BASF İŞBİLİĞİ İLE ÇOCUKLAR SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONUSUNA EL ATIYOR!

 

Alligator Boya, BASF işbirliği ile öğrenci gruplarının ücretsiz katılımının sağlandığı “Gezegenimizin Bir Mesajı Var Projesi”ni hayata geçirdi. İnformel Eğitim-çocukistanbul’un hazırlayıp uyguladığı program Şubat-Haziran ayları arasında gerçekleşiyor. Proje kapsamındaki atölyelerde öğrencilere gezegenimizin sorunları, sorunların kaynakları ve sürdürülebilirlik konularında farkındalık kazandırılması ve kendilerini ifade etmeleri amaçlanıyor.

 

BASFw_wh100tr_4c

2004 yılından bu yana Türkiye’deki faaliyetlerini sürdüren Alligator Boya, modern tasarımlara “Dekoratif Fikirler” sunmanın ve yenilikçi ürünleriyle müşterilerine hizmet vermenin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle de yaşama değer katıyor. Eğitimi ve çocukları, toplumsal projelerinin odağına alan BASF Türkiye ise sürdürülebilirlik anlayışıyla yürüttüğü Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında çevreye ve topluma fayda sağlamayı hedefliyor.

“İnsanlar kaynakları israf ediyor ve dünya kaynakları tükeniyor. Dünyanın bizim yardımımız olmadan yaşaması az olasılık” (programa katılan bir 4. sınıf öğrencisi)

 

İnformel Eğitim-çocukistanbul tarafından geliştirilip uygulanan “Gezegenimizin Bir Mesajı Var!” programına, BASF ve Alligator Boya’nın eş sponsorluğunda devlet okullarında öğrenim gören ilk ve ortaokul öğrencileri ücretsiz olarak katılıyor. Program, gezegenimizin sorunları, bu sorunların kaynakları ve sürdürülebilirlik konularında farkındalık kazandırmayı amaçlıyor.

Geçmişimizi şekillendirdik, bugünümüzü şekillendiriyoruz, geleceğimizi de şekillendirebiliriz. santralistanbul Enerji Müzesi’nde gerçekleştirilen 2’şer saat süreli interakfif atölye programı süresince öğrenciler, gezegenimizin bugün karşı karşıya olduğu sorunları grup çalışmaları ve oyunlarla tartışıyor.“Bilim” ve “Sanatı” birleştirerek, grafik tasarım aracılığı ile kendi tasarlayıp boyadıkları bir dünya küresi üzerinden sürdürülebilirlik mesajlarını verme fırsatı yakalıyor. Hafta içi okul gruplarıyla gerçekleştirilen program, hafta sonlarında da bireysel katılımlarla gerçekleştiriliyor.

Yaş grubu özelliklerine göre farklı programların uygulandığı “Gezegenimizin Bir Mesajı Var Projesi” ile ilkbahar döneminde 800 çocuk ve gence ulaşılması hedefleniyor. Atölye eğitim programına katılan çocuklar tasarımlarını Alligator Boya renkleriyle gerçekleştiriyorlar.

“Eğer dünyadaki tüm insanlar bizim tükettiğimiz gibi tüketmeye devam ederlerse 2030’da iki tane daha dünyaya ihtiyacımız olacak”- Birleşmiş Milletler

Alligator Boya Hakkında
Avrupa’nın önde gelen boya markası olan Alligator, sınırsız renk seçenekleri, özel dokulu ürünleri, üstün kalitesi ve üst düzey hizmet anlayışıyla artık Türkiye’de! Avrupa’da 40 yılı aşkın süredir yaşadığı mekanı kalite ve zevkle yaratmak isteyenlerin tercihi olan Alligator, dekorasyonda yaratıcı çözümler arayanlar için farklı bir bakış açısı getiriyor. Alligator, özel dokulu ve efektli boyalarıyla, Türk Boya sektöründe bir çığır açıyor. Tüketici sağlığını ön planda tutan, kurşunsuz-aromatsız ve hijyenik ürünleri de Türkiye pazarına sunan Alligator; mat, yarı mat ve ipeksi mat boyalarının yanı sıra, özel dokulu ve efektli boyalarıyla da tüketiciye yaratıcı çözümler sunuyor. Ayrıntılı bilgi için: www.alligatorboya.com

BASF Hakkında:

BASF olarak sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. Ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevre korumasıyla birleştiriyoruz. Yaklaşık 114.000 BASF Grup çalışanı, neredeyse her ülke ve sektörde faaliyet gösteren müşterilerimizin başarısı için gayret gösteriyor. Ürün portföyümüz; Kimyasallar, Performans Ürünleri, Fonksiyonel Ürün ve Çözümler, Tarımsal Çözümler ile Petrol ve Gaz şeklinde beş segment altında toplanıyor. BASF 2016’da 58 milyar Avro yıllık satış rakamına ulaştı. BASF hisseleri Frankfurt borsası (BAS), Londra borsası (BFA) ve Zürih borsasında (AN) işlem görmektedir.

Ayrıntılı bilgi için www.basf.com.tr

İnformel Eğitim- çocukistanbul Hakkında:

İnformel Eğitim  –  çocukistanbul, çocukların formel eğitim alanı dışında ve yanında, akranlarıyla birlikte eşit ve paylaşımcı bir ortamda eğlenerek öğrenecekleri, birey olarak kendilerini tanıyacakları, beceri ve kavrayışlarını geliştirip zenginleştirecekleri nitelikli ve kalıcı ortamlar ve fırsatlar oluşturmak amacıyla faaliyet gösteriyor. Okul öncesinden lise yaş grubu çocuklara ve gençlere dönük “Enerji”, “Bilim”,”Kent”, “Çevre ve Sürdürülebilirlik” temalı eğitim programları yanısıra, yetişkin ve öğretmenlere dönük program ve etkinlikler de düzenliyor. Bu alanlarda, uluslararası işbirlikleri ve proje ortaklıkları gerçekleştiriyor.

Ayrıntılı bilgi için www.cocukistanbul.org