Alman Mantar Derneği DKV

DKV’de Seçimler ve Yeni Yüzler

Alman Mantar Derneği DKV, geçtiğimiz Mayıs ayında Herford’da yıllık genel kurul toplantısını gerçekleştirdi ve yeni seçimlerle birlikte yeni üyelerini de bünyesine kattı. Tomas Cordes (Amorim Deutschland GmbH, Delmenhorst) ve Volker Henjes’in (F. Ağustos Henjes GmbH & Co, Bremen) oybirliğiyle bulundukları konumları teyit edildi ve yeniden seçildiler. Ayrıca yine oybirliğiyle, Ulrike Schaeidt (Korkindustrie Trier GmbH & Co KG, Trier) ve Rüdiger Bleckmann (Heinrich Gültig Korkwarenfabrik GmbH, Heilbronn) yürütme kuruluna seçildiler.

 

Merkezi Almanya Bielefeld kentinde bulunan Alman Cork Derneği (DKV) yıllık genel kurul toplantısında yeni bir tam üyesine de merhaba dedi. Cottbus yakınlarındaki Teichland-Maust’ta bulunan Léonwood Holz-Blockhaus GmbH şirketi DKV’ye katılmış oldu.

 

Derneğin başkanı Tomas Cordes, Almanya’daki mantar sektörünün kaderi üzerinde tüm haklara sahip bir etki verdiği için şirket kurucusu ve sahibi Dieter Schenkling’e teşekkür etti. Schenkling hali hazırda, 2012 yılından bu yana derneğin ortak üyesi idi ve derneği kendi şirketindeki proaktif pazarlama şekliyle destekleyerek, kapsamlı yalıtım alanında know-how ve bir izolasyon malzemesi olarak mantar kullanımı konusunda danışmanlık yürütüyordu.

DKV President Tomas Cordes & Dieter Schenkling (Léonwood Holz-Blockhaus GmbH, Maust)

Ahşap ev inşaa etme konusundaki 20 yılı aşkın tecrübesiyle Léonwood, Avrupa çapında evler yapıyor. Sunduğu spektrumda tipik duvar tasarımları dizileri olarak yuvarlak kütükler, doğal ve basit kare tahtaların yanısıra, “biyo çift duvar” ile sahibi-inşaatçılar için en popüler günlük duvar olduğunu kanıtlamıştı popülaritesini kanıtlamıştır. 2011 yılında Léonwood tarafından geliştirilen “kutupsal kavram” bir günlük ev optimum ısı verimi için dokuz yapı elemanını kapsamaktadır. Bunlar, zeminler, duvarlar ve çatıların yalıtımı için bir inşaat malzemesi olarak mantar kullanımını içerir. Mantar kullanımının referans evi olan “Yeni Finlandiya” (195 metrekare, iki kişilik ev), 2012 test yılında, enerji maliyetlerinde 299 Euro’luk bir azalma sonucuyla sektöre sunulmuştur.

KV-Logo-DKV-4c

Alman Mantar Derneği DKV (Deutsche Kork-Verband e.V.), 1985 yılında kurulmuştur. Derneğin amacı, dernek bünyesinde düzenlenen tüm şirketlerin ortak çıkarlarını temsil ve teşvik etmektir. Sanayi politikası ile ilgili olarak üye şirketlerin çıkarlarını temsile ek olarak, derneğin faaliyetlerinin ana odağı, mantarın üretim ve işleme yöntemleri olarak, aynı zamanda iyileştirmeler yapılmış ürünlerin kalite güvencesi ve araştırma projelerinin başlatılması ve yenilenebilir doğal ürünlerin promosyonları ve ondan yapılan nihai ürünlerle ilgilidir.