Antalya’nın gururu AGT, İSO listesinde şehrinde zirvede!

 

 

Ulusal ve uluslararası pazarlarda mobilya, dekorasyon ve  inşaat sektörlerine; MDF, MDF-LAM, panel, profil, parke ve  kapı üretimiyle 5 kıtada 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren AGT,  2015 yılında elde ettiği 500 milyon TL’yi aşan ciro ile yaklaşık %45’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Bu büyüme ile sektöründe Türkiye’de ve Dünya’da hızlı büyüyen şirketler arasında öncü olmayı başardı. AGT’nin bu başarısı, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) ”Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2015 yılı araştırması sonuçlarına da yansıdı. 2014 yılında 267. sırada bulunan AGT Ağaç San. ve Tic. A.Ş. , 2015 yılında 542 milyon liralık satışla 73 sıra birden yükselerek listenin 194. sırasındaki yerini aldı ve Türkiye’nin en büyük ilk 200 firması arasına girdi.

 

AGT Fabrika 

32 yıl önce Antalya’da kurulan ve bugün 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren, yaşam alanlarına özel ahşap ürünleriyle öne çıkan AGT, Antalya’nın ve Antalyalı’nın gururu olmaya devam ediyor.  AGT’nin İSO listesinde 73 sıra yükselmesiyle ilgili olarak AGT Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Subaşı şunları söyledi;

 

“AGT olarak 2015 hedeflerimize ulaştık, hem yurt içinde, hem de yurt dışında hızlı büyümemizi sürdürdük. 2015 yılında gerçekleştirdiğimiz büyüme ile sektörümüzde öncü olduk. İhracatta elde ettiğimiz başarılarla sektördeki farkımızı ortaya koydu. Tüm bu başarılar, İSO sıralamasında 73 sıra yükselmemizi sağladı. 2016’da bu başarımızı sürdüreceğiz. Yeni yatırımlarımızı ulusal ve uluslararası platformda devam edeceğiz. Tüm bu başarılarla Antalya’nın ve Antalyalı’nın gururu olmaya devam edeceğiz”.