Apel Tutkal/ Beta Kimya / Soner Özbuğa

Soner Bey merhabalar, Firmanız hakkında  kısaca bilgi alabilir miyiz?

1987 yılında İstanbul’da kurulmuş bir firmadır. Yaklaşık 27 yıldır yapıştırıcı ve tutkal piyasasına hizmet veren köklü bir kuruluştur. Beta Kimya üretimine, ahşap yapıştırma yani mobilya imalatı tutkallarıyla başlamış olup bugün portföyünde 35’e yakın ürün çeşidi bulundurmaktadır.  Örnek verecek olursak, ahşap tutkalları, hızlı yapıştırıcı dediğimiz  tutkallar, poliüretan köpükler, poliüretan yapıştırıcılar, yapı kimyasalları gibi birçok farklı ürünü bünyesinde bulundurmaktadır.

Bugün yaklaşık 40’tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Üretiminin %70’ini ihracaata vermektedir. Ana Pazar Ortadoğu olmak üzere yine balkanlar Güney Afrika’dan Kanada’ya kadar birçok ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir.  Aynı şekilde İç piyasada  da kaliteli hizmetini devam ettirmektedir.

IMG_0019

ZOW 2014 Fuar’ından beklentileriniz nelerdir?

ZOW Fuar’ına bu sene 3. katılışımız. ZOW Fuarlarının her zaman şöyle bir özelliği olmuştur. Her kesimden, sektörden  insanın en seçkinleri geliyor. Sektörün önde gelen firmaları bu fuarda bir araya geliyor. En önemlisi dış piyasaya hitap eden bir fuar.  Bu manada dış pazar hacmimizi genişletmek ve iç piyasada da müşterilerimizle olan ilişkilerimizi pekiştirmek için katılıyoruz.

IMG_0006

Hedefleriniz nelerdir?

Hedeflerimiz, olmadığımız pazarlarda kuvvetlenmek ve var olduğumuz pazarlarda ise ağımızı genişletmek. Bugün fuarın ilk günü, katılımdan yoğunluktan gayet memnunuz.

IMG_0003

Teşekkür ederiz..