Arın Orman Ürünleri

Siz hayal edin, sonrasını ARIN EKİBİ gerçekleştirsin.
Tasarım ve proje uygulamalarında en ideal ürün seçimi için, engin bilgimizi sizinle açıklıkla paylaşıyor ve güven ilkesiyle hazır ve istekli bir ekip olarak her an yanınızda olmayı hedefliyor, bunu başarıyoruz.
“Arın Orman Ürünleri” anlayışı çerçevesinde “Her kıtadan, Her iklimden” özenle ve bilgiyle seçilen, ithal-yerli, sert-yumuşak, yüksek standart ve sürekli stoklu ürünler, ileri teknolojiyle titizlikle işleniyor, bireysel ve kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun şartlarda sunuyoruz.
Siz hayal etmeye, biz çalışmaya devam ediyoruz. Asırlık deneyim ve genç enerjimizle…

ÜRÜNLER

 • Kereste

Biçilen tomruklar dünya standartlarına uygun kalite ve ölçülerde keresteye dönüştürülür.

 • DECK (DIŞ MEKAN PARKESİ)

 Güneş, deniz ve her türlü hava koşullarına dayanıklı olması nedeniyle restoran, bahçe havuz gibi alanlarda kullanılmakta olan…

THERMOWOOD

ThermoWood; ahşabın yüksek derecede ısı (185°C ve 212 °C) ve su buharıyla(hiçbir kimyasal kullanılmadan) termal modifiye edilmesi işlemidir. Bu işlem; ahşabın cins, kalınlık ve başlangıç rutubeti gibi bazı değişkenlere bağlı olarak, özel inşa edilmiş bilgisayar kontrollü tesislerimizde uygulanmaktadır.
Arın ThermoWood prosesinde kullanılacak olan ahşaplar budak yapısı, lif yapısı, rutubet oranı gibi özeliklerine göre sınıflandırılarak, benzer özelikteki malzemeler aynı anda işleme tabi tutulur.
Prensipte her ağaç türüne modifikasyon işlemi yapılabildiği halde genel olarak termal modifikasyon uyguladığımız ağaç türleri; Çam, Dişbudak, Ayous, Ladin ve İroko’dur.

 • Çürümeye karşı dayanıklılığı arttırılmıştır
 • Her türlü hava koşullarına karşı mukavemeti arttırılmıştır
 • Reçinesi çıkarılmıştır
 • Çatlamaya ve dönmeye karşı direnci arttırılmıştır
 • %100 doğaldır
 • Isı iletkenliği azaltılmıştır
 • Stabilitesi arttırılmıştır
 • Renk dağılımı homojendir
 • Nem oranı minimize edilmiştir

MASİF PANEL

Masif panel, ağaç parçalarından katma değer yaratan ve son derece hassas bir üretim sürecinden geçerek üretilen mükemmel bir endüstriyel üründür. Kaliteli ağacın seçilmesiyle başlayan üretim, doğru kurutma ile sürer. Özenle işlenmiş ve doğru sınıflandırılmış latalar, Finger Joint ile eklenerek yapıştırıldıktan sonra preslenir. ARIN tesislerinde 128 cm. genişliğinde 445 cm. uzunluğuna kadar çok amaçlı kullanılabilen masif panel üretimi yapılmaktadır.

LAMİNE DOĞRAMA PROFİL TASLAĞI

Sapelli, Sipo, Meşe, Iroko, Afrormosia, Çam, Larex ve Kestane ağaçlarından elde edilen tahtalar %12 rutubete kadar kurutulup renk ve kalite tasnifi yapılarak, orta katı finger joint ekli veya eksiz üç katlı olmak üzere, D-4 normunda ahşap tutkalı ile birleştirilerek 1.sınıf ahşap doğrama elemanları üretilir.

AHŞAP LAMİNE KOLON VE KİRİŞ

Rutubeti %12’ye indirilerek stabilitesi sağlanmış ağaçlar, talep edilen ölçülere uygun olarak üretilerek sertifikalı tutkallarla birleştirilir. Soğuk lamine presi ile max. 20 cm. genişliğinde, 130 cm. yüksekliğinde 16 metre boyunda eğrisel ve doğrusal ahşap yapı elemanları Lamine edilerek üretilir.

ÖZEL İMALATLAR

ARIN’ın konusunda teknik eğitim almış ve uzmanlaşmış idari kadrosu, müşterilerden gelen talepleri en kısa sürede karşılamak ve onların ihtiyaçlarına çözüm aramak için daima hazırdır. Bu yetkin kadro, standart ürünlerin dışındaki talepleri değerlendirerek, çözüm için önerilerde bulunur… Gereğinde projenin ihtiyacı olan malzemenin özel üretimini planlar.

PARKE

Seçilen ağacın kalitesi ve yapılacak kurutma işlemi, parke üretiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardır. Parke taslağı haline getirilen ağaçlar, bilgisayarlı kontrol odasında sürekli gözlenerek parke için ideal nem oranına %8’e düşürülür ve ardından tam otomatik Weinig makinesinde, istenilen ölçülerde eşsiz güzellikte parkelere dönüştürülür.
 • Adres: Keyap San. Sitesi No:154 Y.Dudullu, Ümraniye – İstanbul

 • Telefon : 0216 364 33 00

  E-Mail : info@arin.com.tr

  www.arin.com.tr