Avrupa Ahşap Esaslı Paneller Federasyonu EPF, 29 Haziran -1 Temmuz tarihlerinde Belçika’da Toplandı

EPF, 2021 için güçlü sonuçlar bildiriyor ancak 2022 için temkinli davranıyor, 5 Stratejik Yönergeyi uygulamaya koyuyor.

Avrupa Ahşap Esaslı Paneller Federasyonu EPF, 29 Haziran -1 Temmuz tarihlerinde Belçika’nın Gent kentinde düzenlenen AGM 2022’ye 150’den fazla katılımcıyı gururla ağırladı. Toplantıya EPF Ulusal Birliği üyesi Fedustria, Belçika tekstil, ahşap ve mobilya endüstrileri federasyonu ve üye şirketleri UNILIN ve Norbord West Fraser Belgium tarafından harika bir şekilde ev sahipliği yapıldı.

Sonuçlar

EPF, %9,8 genel üretim artışıyla 2021’den elde edilen güçlü sonuçları duyurmaktan mutluluk duydu. Tüm ürün türleri bir önceki yıla göre artış kaydetti ve her biri pandemi öncesi seviyeleri aştı, bu da sektörün direncini ve halkın paneller gibi doğa bazlı malzemelere artan ilgisini gösteriyor. Ancak bu sonuçların 2022’nin nasıl gelişebileceği konusunda ihtiyatlı davranılması gerektiği kaydedildi.

EPF Başkanı Bay Martin Brettenthaler şunları söyledi: “Ghent şehri gibi sektörümüz de her zaman yenilikçi, dinamik ve sürdürülebilir olmuştur. Bunun bugünün kargaşasında fırsat bulmamıza yardımcı olacağına eminim, ancak bu artık her zamanki gibi iş değil. Bu nedenle politikacılarımıza ihtiyacımız olan enerjiyi ve ihtiyaç duyduğumuz odunu sağlamaya yardım etmemiz gerekiyor, ancak ikincisini yakmak için birinciyi sağlamak için değil. Ne uzun, ne orta ne de kısa vadede çözüm bu değil” dedi.

5 Stratejik Yönerge

Başkan Martin Brettenthaler, EPF’nin 5 yeni Stratejik Yönergesini başlattı: Rol Model Sanayi, İklim, Odun Bulunabilirliği, Uyumlaştırma ve Düzenleme. Bunlara kısa bir video ve bir bilgi formu eşlik etti ve şimdi EPF’nin web sitesinde bulunabilir: www.europanels.org. 5 Stratejik Yönerge, EPF’nin önümüzdeki yıllardaki çalışmalarının odak alanlarıdır.

Seçimler

EPF Genel Kurulu, UNILIN CEO’su Sn. Bernard Thiers’in Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak istifasını kabul ederek, uzun yıllar boyunca vermiş olduğu hizmet ve destek için kendisine yürekten teşekkür etti. Bay Thiers’in yerine FINSA İcra Komitesi üyesi Bay Pablo Figueroa López yeni Başkan Yardımcısı olarak seçildi ve UNILIN Panelleri Başkanı Bayan Veronique Hoflack Yönetim Kurulu’na seçildi.

 

Sürdürülebilirlik dönemi

Çok sayıda zorluğu beraberinde getiren çalkantılı zamanlara rağmen, EPF önümüzdeki yıllarda ekonomide, çevrede ve toplumda rol model bir endüstri olarak rolünü oynamayı dört gözle bekliyor. Bu, Bay Brettenthaler ve Bayan Hoflack tarafından ahşap esaslı panel zilinin çalmasıyla sembolize edildi. Bununla EPF, yenilikçi, iklim dostu ahşap bazlı panellerin hizmet verdiği inşaat, mobilya, ambalaj ve diğer pazarlarda yeni bir sürdürülebilirlik çağı başlatmayı umuyor.