AWFS ®: Ahşap İşleme ve Mobilya Üreticileri Birliği®

1911 yılında kurulan, Ahşap İşleme ve Mobilya Üreticileri Birliği® (AWFS), ilk olarak Kaliforniya Mobilya Üreticileri Derneği’nin Tedarikçiler Bölümü sıfatıyla başladı. 1979 yılında organizasyon, ev ve kurumsal mobilya imalat sanayi tedarik şirketlerinin ve bireylerin çıkarlarını temsil etmeye daha iyi odaklanmak için ayrı bir varlık haline geldi. Bugünlerdeyse, ev ve ticari mobilya sektöründe hizmet veren en büyük ticaret birliği olarak AWFS’nin, makine, donanım, yazılım, alet edavat, kereste, bileşenler, ağaç ürünlerinin yanı sıra, dolap, mobilya, doğrama ve özel ahşap ürünleri için malzemelerin üretim ve dağıtımcılarından oluşan 400’ün üzerinde üyesi bulunuyor.

AWFS®, Güney Kaliforniya’da merkez ofisinde, üyelerinin çıkarlarını korumak ve sanayinin geleceği güçlendirmek adına diğer ticaret grupları ile yakın çalışmalarını sürdüyor. Birliğin endüstri eğitimine yaptığı katkıları, AWFS fuarlarındaki Ahşap İşleme Bilgisi Koleji (CWWK) Seminer Programı, WoodIndustryEd.org adlı eğitim veritabanı web sitesi ve Fresh Wood Öğrenci Ahşap İşleme Yarışması gibi organizasyonlarda açıkça görülmektedir. Ayrıca birliğin yerel bölümü olan Genç Mobilya Meslektaşları (YFA) da, Güney Kaliforniya’daki endüstri profesyonellerine, golf turnuvalarından, voleybol ve bowling organizasyonlarına, hayır amaçlı müzayede ve akşam yemeklerinden, tesis ve okul turlarına kadar farklı tanışma ve eğitim fırsatları sunmaktadır.

Kar amacı gütmeyen kuruluş aynı zamanda, dünyaca ünlü bienal AWFS® Fuarı’nın da sahibidir. Her iki yılda bir düzenlenen bu fuar sayesinde, binlerce ahşap uzmanı biraraya gelerek, ticaretin rekabetçi ve değişen yapısındaki gelişmeleri yakalarlar. Bu fuar, üretimcisinden dağıtımcısına her türlü ev ve ticari mobilya endüstrisi profesyonellerine eşsiz erişim imkanı sağlamayı hedeflemektedir. Sektörün yenilik pazar olarak bilinen fuar, sektördeki en son teknoloji çözümlerinin sunumu ve operasyonlardaki kullanımı için gerekli eğitimi vermek adına, ahşap işleme profesyonellerini Las Vegas’a çeken önemli bir organizasyon. Fuar, aynı zamanda uluslararası anlamda büyümeye devam ederken, katılımcılarını yurtdışı alıcılarla bağlantıya geçirmek için “İhracat kararlılığı” programını uyguluyor. AWFS Müdür Yardımcısı Angelo Gangone; “Bu program bizim, AWFS Fuarı’nın büyümesi ve daha çok kişiye ulaşması hedefimizin doğal bir uzantısıdır.” diyor ve ekliyor; “İhracat Kararlığı Programı, geçmişteki katılımcılarımızın uluslararası pazarın artan önemini fark etmeleriyle bizlere yaptıkları bir öneri sayesinde doğmuştur.”

Bir sonraki AWFS® Fuarı, 22 ve 25 Temmuz, 2015 tarihleri ​​arasında, A.B.D’nin Nevada eyaleti ve Las Vegas şehrindeki, Las Vegas Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir.

AWFS_LV_2015-w-dates