BAKU  AVRUPA  OYUNLARINDA  İLK MADALYA   BURCU ZEMİN ‘e .

 

12-28  Hazıran 2015 tarihleri  arasında Avrupa  Ülkelerınin katılımı ile Azerbeycan ın başkenti    BAKU  de  düzenlenen 1.Avrupa  Oyunlarında  basketbol , voleybol, karate, tekvando, judo, güreş müsabakalarının yapılacağı  25 000 kişilik kapalı  spor  salonunun yer  döşemeleri BURCU PARKE  tarafından yapıldı.

 

 

1.Avrupa oyunları  için yapılan  18 tesisten biri  olan  kapalı  spor  salonunda 90  dakika yanğına dayanıklı  calsiyum  sülfat özlü 2400  m2 CATENA  Markalı CBI /EUROPE   yukseltılmıs  döşemelerı  İTALYA da  üretildi  ve  montajı BAKU de  gerçekleştirildi.

 

20 bin metreden  fazla  kablo—boru ve  klima  sistemi  geçişine  izin veren bu  sistem  sayesinde 1. AVRUPA  OYUNLARI  sorunsuz bir  şekilde  açıldı.

3  hafta  gibi  kısa bir  sürede  İtalya da üretilip BAKU ye  6  TIR ile  taşınan ürünler   60  gunde  montajı  yapılarak teslim edildi.

 

Azerbaycan ülke tarihinin en büyük organizasyonu olan 1. Avrupa Oyunları’nda 50 ülkeden yaklaşık 6 bin sporcu, 20 branşta madalya mücadelesi verecek.

Müsabakalarda Türkiye’yi 191 sporcu temsil edecek.

 

Dört yılda bir düzenlenmesi planlanan organizasyonda sporcular, 2016 Rio Olimpiyatları öncesi önemli bir sınav verecek.

Bazı branşlarda birincilik elde edenler olimpiyatlara doğrudan katılım hakkı, bazı branşlarda ise kota puanı toplayacak. 
12 HAZİRAN da yapılan  Açılış töreninde, 6 bin gönüllü oyuncuyla Azerbaycan’ın ünlü kültür ve sanat insanlarının da yer alacağı gösteriler  düzenlendi.

Gösteride daha çok Azerbaycan tarih, kültür ve sanatı ön plana çıkartıldı.

Unknown

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de aralarında bulunduğu çok sayıda Avrupa ve Asya ülke lideri ve üst düzey yetkili, açılış törenini izlemek için Bakü’ye geldi..

BAKU2105 EUROPEAN GAMES

Birçok ülke televizyonu açılış töreni ve müsabakaları canlı yayınladı.

BAKU 2015   EUROPEAN GAMES[1] kopya

Avrupa Oyunları 17 gün sürecek ve 28 Haziran’da yapılacak kapanış seremonisi ile sona erecek.

BURCU