Basit, Ekonomik ve Ekolojik Evler

Yepyeni bir hazır ev yöntemi olan Brikawood, sıraya dizilmiş ahşap tuğlaların montajına dayanan, kolay, ekonomik ve ekolojik evler sunuyor.

İster bir sosyal konut sahibi, isterse bir yatırımcı olun, modüler pozitif bir enerji evinin inşası cazip bir yöntemdir. Termal ve akustiğe sahip seviyelerde dayanıklı, ölçeklendirilebilir ve verimli olan Brikawood’un gerçekleştirdiği uygulamalar, optimum konfor ve refahı sunarken aynı zamanda kayda değer enerji tasarrufu sağlıyor.

Tuğla dört ahşap unsurdan (iki kenar ve iki enlemesine aralayıcı) oluşur ve bunlar birbirine geçerek kendileriyle bir araya getirilen “geçiş sistemleri”nde çalışır. Sistem böylece bir bütün olarak mekanik bir sertlik kazanır.

Brikawood ahşap tuğla, kaplama, yağmur veya buhar membranları olmadan, sadece Brikawood’a özgü bir geri dönüş vanası olmak üzere tek başına kullanılmak üzere üretilmiştir, böylece her türlü yapımın performansını en üst düzeye çıkarır ve sızdırmazlık sağlar.

Tuğlalar (160 ve 250 modelleri) eğitici ve sertifikalı küçük Brikawood ekipmanlarıyla bir araya getirilmiştir. Tamamen geri dönüştürülebilir olan tuğla, kullanım döngüsünün başlangıcından sonuna kadar % 100 doğaldır. Teknik özellikleri nedeniyle, Brikawood ahşap tuğla rakipsiz olan termal, mekanik, akustik ve antisismik özelliklere sahiptir.

160 mm genişliğinde, daha ucuz ve kullanımı daha kolay olan mini tuğla, DIY projeleri için idealdir. Aşağıda örnek bir kurulumun videosunu izleyebilirsiniz:

İzlemek İçin Tıklayınız

Bir Brikawood evi, çok düşük enerji tüketimi ile bağlantılı büyük rahatlıl sağlamasıyla kendini piyasada farklılaştırmaktadır. Bu konfor, öncelikle pasif yapı (soğuktan, yalıtımdan ve ısı geri kazanımından koruyan pencereler) için onaylanmış bileşenlerin kullanılmasıyla elde edilir.