Başkan Alper Bektaş MOBİAD Anlattı

 

Mobilyacı İş Adamları Derneği, Trabzon ili sınırları içerisinde faaliyet gösteren mobilya, dekorasyon, halı ve yan sektör mensubu sanayici ve iş adamlarının mesleki birlik ve beraberliğini sağlamak, sektörün sorunlarının birlikte aşılması, söz konusu sektörlerin sanayi ve hizmet kesiminin rekabet gücünün arttırılmasını hedefleyerek ulusal ve uluslararası platformda kalıcı bir yer kazanmalarına imkân vermek, mesleki disiplin, etik ve kalite kriterlerine teminat vazifesi görerek mesleğe ve meslektaşlara toplum önünde saygınlık kazandırmak ve yüceltmek amacı ile 15 Ağustos 2013 tarihinde kurulmuştur.

Mobilyacı İş Adamları Derneği’nin ilk genel kurul toplantısına Dernek üyelerinin yanı sıra, siyaset ve iş dünyasından birçok isim katıldı. Görkemli bir genel kurul toplantısı yaşandı.

Yapılan oylama ile Yönetim Kurulu Başkanlığa Alper Bektaş seçildi.

MST_2184

Genel kurul ardından yapılan toplantıda Başkan yardımcıları, Genel Sayman, Genel Sekreter, Yönetim Kurulu üyeleri ve yedek yönetim kurulu üyeleri seçildi.

MST_2403

ZİYARETLER

Mobilyacı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu göreve başladığı günden itibaren Ortak hedeflere ancak işbirliği ve güç birliği yaparak ulaşılabileceğinden, birçok kurum, kuruluş ziyareti yaptı. Sektör sorunlarını ilgili kurumlara iletti, çözüm aradı.

Bu ziyaretler esnasında, Mobilya Kent Projesi konuşuldu. İnsanların geldiklerinde hem alışveriş yapabilecekleri, hem de vakit geçirebilecekleri sosyal donatı alanları inşa edilecektir. Mobilya Kent Projesi Trabzon’da Mobilya satış ve üretimini arttıracaktır.

Kalifiye eleman sorunu görüşüldü. Yetişmiş eleman bulunamaması, buna çare olarak endüstri meslek lisesi kurulması gibi konular konuşuldu.

Haber_03_05_2014_15_55_52mm

MOBİLYA KENT LANSMAN TOPLANTISI

“MOBİAD MOBİLYA KENT” Lansman Toplantısına  T.C. Trabzon Valisi Abdil Celil ÖZ, AKP Mv. Safiye SEYMENOĞLU, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet BALTA, Trabzon Başsavcısı Adem KUL,  Trabzon İlçe Belediye Başkanları, Trabzon İlçe Kaymakamları, Trabzon’daki Büyükelçiler, STK temsilcileri, Trabzon Ticaret Odası Temsilcileri  ile çok sayıda iş adamı, iş kadını ve MOBİAD’ın değerli üyelerinin katıldığı 300 konuk vardı

sticker

İSTİHDAM KARİYER VE GİRİŞİMCİLİK ETKİNLİĞİ

2. Trabzon İstihdam Kariyer ve Girişimcilik Etkinliği, 7-8-9 Kasım 2013 tarihlerinde Trabzon Dünya Ticaret Merkezi Fuar alanında gerçekleşti. MOBİAD olarak stant açtık. Standımız büyük ilgi gördü. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu’nun  yanı sıra TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu standımızı ziyaret etti.

TRABZON TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİESİ/  ROL MODEL PANELİ

Trabzon Teknik ve Endüstri Meslek lisesinde MOBİAD Genel Sekreteri İlyas Bektaş’ın konuk olduğu Rol Model paneli gerçekleştirildi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdi.

AUTOCAD VE 3 D MAX EĞİTİMİ

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’na yazmış olduğumuz Teknik Destek Kapsamındaki 12.500 TL’lik projenin başarılı bulunması neticesinde 80 saatlik autocad ve 3ds max eğitimleri MOBİAD üyelerine ücretsiz verildi.

 

ÇİN SEYAHATİ

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’na yazmış olduğumuz Doğrudan Faaliyet Desteği Kapsamındaki 50.000 TL’lik projenin başarılı bulunması neticesinde 11 MOBİAD üyesi Çin seyahatine gitti. Çin Mobilya Çarşısı, Çin Mobilya Fuarı, İkili iş görüşmeleri şeklinde yoğun bir seyahat programı gerçekleştirdiler.

 

MOBİAD- TKDK İŞBİLİRĞİ İLE HİBE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

MOBİAD- TKDK işbirliği ile “Yerel ürünler ve Mikro işletmelerin geliştirilmesi” alt tedbirini kapsayan ve Mobilya sektörünü ilgilendiren bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı sunumu sonrası, Soru cevap kısmında ise MOBİAD Başkanımız Alper Bektaş ile TKDK uzmanları yöneltilen tüm sorulara cevap verdiler.Yoğun ilgi ve katılım ile toplantı oldukça verimli geçerek, amacına ulaştı

 

TRABZON- MOBİLYA SEKTÖRÜNDEKİ KALİFİYE ELEMAN SORUNUNA ÇARE OLABİLMEK İÇİN MESLEKİ EĞİTİMLER PROJESİ

Bütçe: 83.990,00 TL  (%100 destek)

Kısaca Konu: Mobilya sektörünün ihtiyacı olan, mobilya döşeme imalatçısı ve mobilya döşeme dikiş alanlarında eğitimler vererek vasıflı işgücü oluşturmak, Bölgesel kalkınmayı, istihdamı ve sektörel rekabeti desteklemek, Bölge kapsamında yeni iş konuları oluşturarak gelir getirici faaliyetlerin arttırılmasını sağlamak projemizin amaçlarındandır.

 

EĞİTİMLER 20 EKİM TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR. İLGİLENENLER BİZİM İLE İRTİBATA GEÇEBİLİR.

 

MOBİAD’IN ŞU ANDA 100E YAKIN ÜYESİ VARDIR.

MOBİAD BUGÜNE KADAR 50 TOPLANTI YAPMIŞTIR.