BAUSEM, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi  Ahşap ve Ahşapla İnşa Etmek Eğitim Programı’na kayıtlar başladı.

Program başlangıcı; 19 Kasım 2022 Cumartesi, 4 hafta sürecek 42 saatlik eğitimin sonunda seritifka da verilecektir.

Program;Mimarlık, İç Mimarlık, Orman Endüstri Mühendisliği lisans bölümlerinden mezun kişiler, kamu ve özel sektörde ahşap yapı inşası, onarımı ve restorasyonunda çalışan lisans ve ön lisans mezunları katılabilir. Eğitim; hedef kitlenin ahşap yapı inşa ederken doğru malzemeleri seçmesine  katkı sağlanacaktır. Ahşabın yapıda doğru kullanımın binaların yapım ve periyodik bakım maliyetlerini düşürücü etkisi olacaktır. Program; ahşabın bir yapı malzemesi olarak değerlendirilmesi, mekanik- fiziksel özellikleri ile ahşap cinsleri ve doğru ahşap cinsi seçiminin öğretilmesi. Endüstiriyel ahşap malzemeler; tabakalı ahşap malzeme çeşitleri (kontrplak, lamine ahşap, çapraz lamine ahşap, çivili lamine ahşap vb.), lif levha, OSB vb. ahşap esaslı levhalar, ısıl işlem görmüş ahşap vb. tanımlanması, kullanım yeri ve uygulama prensiplerinin anlatılmasını kapsayacaktır.

Ahşap konut ve çok katlı yapılar, endüstri yapıları, sosyal donatılarda ahşap kullanımına dair örnekler ve projeler hakkında bilgi paylaşımı yapılacaktır. Ahşap pencere üretimi, kapı üretimi, parke üretimi uygulamalı olarak Ahşap Atölyesi’nde katılımcılara gösterilecektir.

Program kapsamında şantiye ziyaretleri ve alan gezileri de olacaktır.

Programda teorik bilgilerin, örnek uygulamaları gözlemleyerek pekiştirilmesi de amaçlanmaktadır.

 

Programın eğitmenleri; BAU Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden Demet Sürücü ve Melek Elif Somer

Detaylı bilgi ve başvuru için