BETA Kimya A.Ş.’de Üst Düzey Atama

Türkiye’nin en büyük yapıştırıcı üreticilerinden BETA Kimya A.Ş.’nin üst yönetiminde önemli bir atama gerçekleşti. Uzun yıllardır şirketin yönetim kademelerinde görev alan ve son olarak Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Cihat Sayacı, BETA Kimya’nın yeni Genel Müdürü oldu. 

Kimya sektörünün öncü şirketlerinden BETA Kimya A.Ş.’de şirketin yeni yönetim organizasyonu yapılanmasıyla birlikte bayrak değişimi yaşandı. BETA Kimya A.Ş.’nin kurucusu Adil Pelister, 31 yıldır sürdürdüğü Genel Müdürlük görevini şirket çatısı altında çeşitli yönetim kademelerinde görev alan Cihat Sayacı’ya devretti. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Cihat Sayacı, Avustralya Swinburne Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yönetimi alanında master derecesi aldı.

Çalışma hayatına Saat ve Saat A.Ş.’de Dış Ticaret Uzmanı olarak başlayan Sayacı, 11 yıldır Beta Kimya A.Ş.’de Genel Koordinatör ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2017 yılından beri BETA Kimya A.Ş. İcra Kurulu Başkanı olarak görevini sürdüren Cihat Sayacı Şubat 2018 itibariyle Genel Müdürlük pozisyonuna atandı. İyi derecede İngilizce bilen Sayacı, evli ve iki çocuk babasıdır.

BETA Kimya A.Ş. Genel Müdürü Cihat Sayacı’nın DEİK Türkiye-Makedonya, DEİK Türkiye-Güney Afrika, DEİK Türkiye-Cezayir ve DEİK-BAE İş Konseyleri’ne üyelikleri bulunuyor.