BETA KİMYA SAN. VE TİC.A.Ş.

Hayatına, P.V.Ac bazlı mobilya tutkalları üreterek başlayan BETA Kimya A.Ş. 1987 senesinde İstanbul’da kurulmuştur.

1996 yılında Aydın Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan fabrikanın faaliyete geçmesiyle ürün çeşidini 25’e çıkarmıştır. 2007 yılında, Aydın fabrikamızdaki tüm üretim tesisimiz İstanbul Tuzla’da ileri teknoloji ile kurduğumuz yeni fabrikamıza taşınmıştır. 2010 yılında yine Tuzla’da kurduğumuz bir diğer üretim tesisimiz ile birlikte ahşap ve inşaat sektörüne yönelik yeni yapıştırıcı ve kimyasallarımız ile üretimlerimizi arttırdık. Daha sonra sırasıyla 2013 ve 2016 yıllarında iki yeni üretim tesisi de açarak toplam üretim sayısını 4’e çıkarmıştır.

İçinde bulunduğumuz 2017 senesi itibarı ile kuruluşumuzun 31. yılını kutlamaktayız. Her geçen gün yatırımlarımız artmakta ve hep daha iyiye ve daha güzele doğru ilerlemekteyiz. Yüksek kaliteli ham maddelerle üretilen tutkal ve yapıştırıcılarımız, Kalite Kontrol laboratuarımızda yapılan test sonuçlarına göre, garantimiz altında piyasaya sunulmakta ve kullanılmaktadır. Yıllardır değişmeyen, standart kaliteli ürünlerimiz, APEL ve MİTREAPEL markalarımızı doğurmuş ve Beta Kimya’nın özellikle Mobilya ve Ahşap Sanayinde piyasada saygın bir konuma ulaşmasını sağlamıştır. Toplam Kalite Bilinci ile üretilen ürünlerimiz piyasada, küçük hesaplar peşinde koşmayan, fiyat odaklı olmayan ve Kalite’yi arayan bilinçli ve sadık müşterilerimizin de desteği ile her geçen gün Türkiye ve Yurtdışı Pazarlarda giderek yayılmaktadır.

Ürün çeşitliliğimizin de artmasıyla birlikte iç ve dış pazara yönelik çalışmalarımız hızlanarak devam etmektedir. Beta Kimya olarak sadece Yurtiçi Pazarda değil komşu ülkelerimiz başta olmak üzere, Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Asya Pasifik ülkelerinde de hızla yayılmaktadır. Dünya pazarında sağlam bir yer edinebilmek amacıyla, AR-GE ve sektörel yatırımlarımız da sürecektir

Her gün artan rekabet koşullarına ve ekonomide yaşanan olumsuzluklara rağmen, attığımız sağlam ve dikkatli adımlar, ve kalitemiz sayesinde her geçen gün piyasadaki hakimiyetimiz artmaktadır.

BETA KİMYA, 2017 yılı TİM verilerine göre ihracatta Türkiye’nin ilk 1000 firması içinden 791. sırada yer almıştır. Bu başarısının yanı sıra firmamız 2011 yılından beri, kesintisiz olarak “yapıştırıcılar” kategorisinde Türkiye ihracat birincisidir.

APEL Masif Parke Tutkalı

Genel kullanım amaçlı olarak ahşap, parke, masif ürünlerinin yapıştırılmasında ve ayrıca dolgu amaçlı olarak kullanılabilen homopolimer PVAc. bazlı tutkaldır. Uygulanacak yüzeylere nüfuz ederek güçlü yapıştırma bir sağlar. Sağlam ve pembe bir film tabakası oluşturur. Bakteriyolojik bozulma ve küflenmeye karşı koruyucu içerir.

 

APEL Genel Amaçlı Silikon

Apel Genel Amaçlı Silikon geniş kullanım alanına sahip bir dolgu ve sızdırmazlık malzemesidir. Cam, doğrama, metal, fayans, parke, PVC ve genel inşaat malzemeleri de dahil pek çok gözeneksiz malzemeye güçlü yapışma sağlar. %100 Silikon olan yapıştırıcı ve derz dolgu malzemesidir. Su ve rüzgar izolasyonu sağlar.

APEL D3/D4 Ahşap Uygulama ve Sandalye Tutkalı

Ahşap laminasyonu ve sandalye üretimi için özel olarak formüle edilmiş uluslararası sertifikaya sahip ahşap tutkalıdır. Zorlu sandalye iskeletleri, suya ve neme dayanımın istendiği ahşap kapı kasa ve panel üretiminde, her türlü masif mobilya, iskelet, berjer, koltuk, kanepe vs. üretiminde rahatlıkla kullanılabilir. Son derece güvenli ve güçlü bir yapıştırma sağlar. T.C. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve IFT Rosenheim tarafından yük dayanımı teste tabi tutulmuş olup DIN EN 204 standartlarına göre D3 normunda olduğu tescillenmiştir.

Adres: İkitelli Keresteciler Sitesi 14. Blok No:32 34306 Başakşehir/ İstanbul / Türkiye .
Tel : +(90) 212 670 43 00 Pbx
Fax : +(90) 212 670 43 53

E-Mail : [email protected]

www.apeltutkal.com