BIESSE GROUP TÜRKİYE’DEKİ YATIRIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR!

Ahşap, cam, taş, plastik ve metal işleme teknolojilerinde küresel bir lider olan Biesse Group; mobilya, kapı/pencere çerçeveleri, inşaat bileşenleri imalatçıları ve gemi yapım ve havacılık endüstrileri üreticileri için makineler, entegre sistemler ve yazılımlar tasarlar, üretir ve dağıtımını gerçekleştirir. Biesse, her yıl Araştırma ve Geliştirmeye ortalama 14 milyon Avro tutarında yatırım yapmakta ve 200’den fazla tescilli patentin haklı gururunu yaşamaktadır. 9 endüstriyel saha, 37 şube, 300 mümessil ve seçkin bayi ağı ile üretiminin %90’ını ihraç etmektedir. İtalyan ve uluslararası tasarım alanında faaliyet gösteren en prestijli isimlerden bazıları Biesse’nin müşterileri arasında yer almaktadır. 1969 yılında Giancarlo Selci tarafından İtalya’nın Pesaro şehrinde kurulan şirketin hisseleri Haziran 2001 tarihinden bu yana Menkul Kıymetler Borsası’nda (STAR segmenti) işlem görmektedir. Biesse bünyesinde dünya çapında 4000 çalışan görev yapmaktadır.

Biesse Türkiye ise; %100 İtalyan firması olarak, Mart 2017’den beri İstanbul Maltepe’de bulunan ve Showroom, çok fonksiyonlu eğitim alanları, lokal servis & yedek parça hizmet departmanlarını içeren 2.100 m²’lik kampüsünde müşterilerine hizmet vermektedir. 2017’de 55 milyon TL’lik bir satış gerçekleştiren Biesse Türkiye’ye, Biesse Group’un bugüne kadar yaptığı toplam yatırım 25 milyon TL, yeni Showroom yatırımı ise 2.5 milyon TL’dir.

Biesse Group; Türkiye’nin stratejik konumu ve Ağaç İşleme Makineleri Sektörürü’ndeki potansiyeli nedeniyle ülkemize yaptığı yatırımları sürdürürken, önümüzdeki dönemde satış ve pazarlama faaliyetlerine pozitif etki yaratacak olan yeni Showroom sayesinde hızla büyümeyi planlamaktadır.

Sergilenen 20’nin üzerinde makine, canlı ürün demoları ve eğitim seminerleri ile hizmet veren 1500 m²’lik Showroom Türkiye’de Ağaç İşleme Makineleri Sektörü’nün ilk ve tek çalışan showroomu olma özelliğine sahiptir.

30 Mart 2018’de; Biesse Group üst düzey yöneticilerinin, sektör derneklerinin, endüstriye yön veren katılımcıların ve iş ortaklarının davet edildiği “Kurdele Kesme Töreni” ile resmi açılışı gerçekleşecek olan Showroom sayesinde, ziyaretçiler bu eşsiz yatırımı ilk elden deneyimleme fırsatı bulacaktır.

Biesse Türkiye CEO’su Federico Broccoli yapılan yatırımı şu sözlerle değerlendirdi: “Sektörümüzün Türkiye’deki ilk, tek ve en büyük çalışan Showroom ve Eğitim Merkezi’nin açılışını yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Bu yatırımla, iş ortaklarımıza bugüne kadar sunduğumuz yerel hizmet ve desteği daha da arttırmış olacağız. Bölgemizdeki sayısız müşterimize kaliteli hizmet verebilen 21 Teknik Servis profesyoneline sahibiz. Rakiplerimize kıyasla, müşterilerimize birinci sınıf yerel hizmet verme konusunda avantajlıyız. Herkesin, bu önemli yatırımımızın sonuçlarına ve Biesse Group’un müşteri memnuniyetine verdiği öneme tanık olmasını istiyoruz”