Biesse’nin yeni Internet Of Things uygulaması SOPHIA

SOPHIA, kullanıcıların makinenin durumunu, performansını ve işlevselliğini gerçek zamanlı olarak görülebilen kullanımı kolay bir kontrol panelini sunarak kullanıcılara daha yüksek üretkenlik sağlamasına yardımcı olan bulut tabanlı bir yazılım yönetimi aracıdır.

Biesse America’nın marka satış müdürü Cesare Magnani, “SOPHIA sayısal kontrollü bir makinenin verilerini gerçek zamanlı olarak bulut tabanlı bir bilgisayar ağı üzerinden sürekli olarak biriktiriyor, izliyor ve analiz ediyor” dedi. “Buluttan, bir makinenin performans geçmişi ve işletim istatistikleri gibi bilgiler, makinenin gelecekteki davranışının projeksiyonlarını sağlamak için filtrelenmekte ve analiz edilmektedir. Bu bilgiye müşteriye her an, her zaman bir mobil uygulama üzerinden kolayca erişilebilir. ”

SOPHIA’nın değerinin en önemli örneği, aşırı titreşim veya CNC yönlendiricinin elektrod millerinin yüksek sıcaklığı gibi anormalliklerin gözlemlenmesiyle yaklaşan bir başarısızlığı öngörme yeteneğidir.

Magnani, “SOPHIA’ya bağlı bir makine sensörü, makinenin çalışma parametrelerini aştığını tespit ederse, hem servis departmanımızı hem de müşteriyi potansiyel bir sorun için uyaran bir alarm tetikleyecektir” dedi. “Örneğin, iş mili ile ilgili bir sorun, sıkıcı bir alet olabilir veya operatör makineyi sınırlarını aşmaktadır. Herhangi bir bakımdan uygulama, müşterinin sorunu analiz etmesini ve servis ekibimizin yardımıyla bir şeyin başarısız olup olmadığını belirleyerek onarılabilir veya minimum maliyetli kesinti ile değiştirilebilir. “