BİLLUR PARKE Bayilerini Sırbistan’da Ağırladı

 

1995 yılında kurulduğu günden beri parke sektörüne başarıyla hizmet eden Ankara merkezli Billur Parke, geçtiğimiz günlerde bayiilerine özel bir Sırbistan turu düzenledi. Billur Parke ve bayiileri Belgrad’ın en keyifli mekanlarını ziyaret ederken hem yorgunluk ve stres attılar hem de unutulmayacak anılarla geri döndüler.

Parke sektörünün bilinen kuruluşlarından Billur Parke, 13-16 Nisan 2017 tarihleri arasında bayiilerini Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad’da muhteşem bir şekilde ağırladı. Billur Parke’nin Saltur Turizm aracılığıyla organize ettiği özel tur, davetlilerin 13 Nisan sabahının erken saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı Dışhatlar terminali THY kontuarı önünde buluşmasıyla başladı. Belgrad’a vardıklarında özel rehber ve otobüs eşliğinde Belgrad panoramik şehir turu yapan ekip, Yeni Belgrad, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Bayraklı Cami, Ulusal Tiyatro, Şehit Ali Paşa Türbesi, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı ve Taş Meydan ziyaretlerini yaptı. Tur sonrasında Belgrad merkezde,nehrin kenarında yer alan Radisson BLU OLD MİLL Hotel’e yerleştiler. Dolu dolu geçen bir günün ardından Lovac restoranda keyifli bir akşam yemeğinde buluşturlar. Ekip Belgrad’daki ikinci günün akşamında şehrin ünlü mekanlarından Dva Jelena Restaurant’ta eğlenceli vakit geçirdi. Davetliler üçüncü gün kahvaltı sonrası Novi Sad-Karlofça turu yaptılar. İlk olarak Belgrad’ın doğal güzelliğine şahit oldukları 1 saatlik seyahatin ardından Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına ulaştılar. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan tarihi kasabada, ilk Sırp ortaokulu ve yüksekokulunu, Şehir meclisini, Katolik Kilisesini ve Dört Aslan Çeşmesini ziyaret ettiler. 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutan kasabada, anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de gördüler. Ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a giden ekip, Petrovaradin Kalesi’ni ziyaret etti. Muhteşem nehir manzarası eşliğinde yürüyüş yapan ekip, Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirdeki özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog gibi mekanları ziyaret etti. Billur Parke’nin Gala yemeği ise KaleMeydan Terase Restaurant’ında Sırp ve Balkan dansları eşliğinde gerçekleşti.

Tura katılan tüm davetliler, Billur Parke’ye memnuniyet ve teşekkürlerini dile getirirken, yenilenmiş enerjileriyle Türkiye’ye geri döndüler.