Birbirinden İlginç 5 Mobilya Tasarımı

Birbirinden İlginç 5 Mobilya Tasarımı

 

Son dönemde tasarım dünyasında dikkat çeken ilginç mobilyalar, konut ve dekorasyon konularında yepyeni bir vizyon açıyorlar. Sizin için seçtiğimiz bu birbirinden ilginç 5 tasarım, tipik mobilya tasarımlarından çok farklılar. Sadece görünümleriyle değil, çok fonksiyonlu kullanımlarıyla da hayatı kolaylaştıran bu tasarımları sizler için derledik.

 

  1. Dönüştürülür kanepe/yemek masası

Julia Kononenko tarafından tasarlanan bu çok fonksiyonlu kanepe / yemek masası, yastıklı kalıplarla yemek masası dönüştürülebilen, basit ve modern bir tasarıma sahiptir. Bir çok modern dairede oturma odası en çok rağbet gören yerdir ve gittikçe küçülmektedir. Bu nedenle mobilyalar da, kompakt ve çok fonksiyonlu olmalıdır. Bu düşünce ile tasarımcı, altı yastıklı dış kaplama ile kolaylıkla küçük bir yemek masasına dönüştürülebilir bir kanepe yarattı. Mobilyada değişiklik, az çaba ile her iki şekilde de birkaç dakika içinde yapılabiliyor. Konfor ve rahatlığı maksimumda birleştiren dönüşümlü mobilya, özellikle sınırlı alanlar için idealdir.

sonvertible-sofa3

sonvertible-sofa

sonvertible-sofa1

sonvertible-sofa2

 

  1. Evrim Kapısı

orsiad-ilginc-mobilya-6

orsiad-ilginc-mobilya-11
Tasarımcı Klemens Torggler’ın kinetik sanat nesneleri dönen karelere dayanıyor. Onun özel buluşu, parça kullanmadan nesneyi yanlara taşımayı mümkün kılıyor. O bir görsel sanatçı. Evrim Kapı konseptinin yanı sıra Klemens Torggler tarafından yapılan heykellerin de telif hakları sanatçıda ve uluslararası koruma altında.

 

  1. Hikaye

orsiad-ilginc-mobilya-10

orsiad-ilginc-mobilya-9

orsiad-ilginc-mobilya-7

Fanny Adam tarafından tasarlanan bu çok fonksiyonlu parça adı gibi mobilya dünyasında bambaşka bir “hikaye” yaratıyor. Özellikle küçük evler için ideal olan bu tasarım, bir yatak, koltuk ve çalışma masası olarak kullanılabiliyor.

  1. Lüks Altın Dönüşümlü Masa

orsiad-ilginc-mobilya-12

orsiad-ilginc-mobilya-13

orsiad-ilginc-mobilya-14
Bir Türk tasarım şirketi olan Koraltürk tarafından tasarlanan bu masa, hem şık bir yemek masası ve hem de bilardo masası olarak kullanılabiliyor. MDF’den yapılan ve altın varak ile kaplı bu tasarım, oturma odalarınız için sofistike bir seçenek sunuyor.

 

  1. Tuval Mobilya

orsiad-ilginc-mobilya-5

orsiad-ilginc-mobilya-1

YOY tarafından tasarlanan ve bir sandalyenin bir çizim ile tuval şeklindeki bu sandalye bir duvara yaslanarak kullanılabilir.

orsiad-ilginc-mobilya-8

orsiad-ilginc-mobilya-3

orsiad-ilginc-mobilya-4

Ahşap ve alüminyumdan yapılmış bir çerçeve, bir tuval doku ve sandalyenin bir çizim ile basılmış elastik kumaşla kaplıdır. Üç değişik büyüklükte, tabure, koltuk ve kanepe olarak sanatsever mobilya tasarımlarından hoşlananlara hitap etmektedir.

orsiad-ilginc-mobilya-2