Blum’dan yeni çekmece sistemi: “Her seferinde farklı, her zaman özel”

Avusturya’lı Aksesuar Üreticisi Blum; çekmece sistemi

“Tandembox intivo” ile iç mimari alanındaki güncel trendleri başarıyla destekliyor. Yüksek önlü çekmeceler artık kişiye özel tasarlanabiliyor. Değişik malzemeler ve renkler kullanılarak farklı pek çok yeni seçenek yaratılabiliyor. Yeni kasa çözümü “Tandembox intivo” bordürsüz ve uyumlu bir görüntüye sahip. Kasalar aynı malzemeden bir üst parça ile veya cam, deri, plastik, ahşap veya taş gibi malzemelerden yapılma geçme elemanlar ile kombine edilebiliyor. Bu şekilde kapalı bir hazne oluşturuluyor ve eşyalar içine optimal şekilde yerleştirilebiliyorlar.

Yeni renkler – yeni imkanlar

“Tandembox intivo” ile çeşitli malzemeler (çelik, alüminyum ve paslanmaz çelik/inox) ve yeni renkler (ipek beyazı, terra siyah ve buz grisi) seçilebiliyor, yüksek önlü çekmeceler farklı ve kişiye özel tasarlanabiliyor. Paslanmaz çelik veya “ipek beyazı” ya da “terra siyah” gibi renkler örneğin bireysel tasarımlı cam geçme elemanlar ile birlikte uygulandığında çok başarılı kombinasyonlar ortaya çıkıyor. “Tandembox intivo” mutfağın sadece görsel değerini arttırmakla kalmıyor. Aynı zamanda mutfak kulanıcısı da çok özel bir mutfağa sahip olmaktan çok mutlu oluyor.

Renklerin hedeflenen etkisi

“Beyaz” rengin yoğunluğu mekanda estetik yaratıyor. Gizemli ve sağlam karakterli “siyah” renk ise asaleti ile ortamın sessiz ve dramatik olmasını sağlıyor.

Birçok ödül sahibi dizayn

“Tandembox intivo” özellikle çekmece kasasının ve geçme elemanlarının ölçülü orantıları ile dikkat çekiyor. Kesintisiz geçişler sayesinde kasa ve geçme eleman arasında hiç bir şekilde aralık oluşmuyor. Geçme elemanları tutan metal “Boxcover” “Tandembox intivo” uygulamasını değerli ve üstün nitelikli kılıyor. Bu dizayn; Nordrhein Westfalen Dizayn Merkezi’nin “red dot award”, Köln Messe’nin “interzum award” ve Essen’deki Endüstri Forum Dizayn’ın “iF product design award” gibi birçok ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca “Tandembox intivo” 2008’de Almanya Dizayn Ödülü’ne aday gösterilmiştir.