BOYDAK’TAN BİR BAŞARI HİKAYESİ DAHA: SAP HANA

 

Türkiye’nin en büyük firmaları arasında yer alan Boydak Holding, iş süreçlerini hızlandırmak ve gerçek zamanlı raporların performansını artırmak amacıyla SAP HANA’ya geçiş sağladı. Üstelik bunu dışarıdan danışmanlık desteği almadan kendi ekibiyle yaptı.


SAP tarafından sunulan yenilikçi teknolojik çözümlerden biri olan Sap Hana mimarisi, gerçek zamanlı raporları hızlandırarak iş süreçlerindeki verimliliği artırmanın yanı sıra veri boyutlarında da ciddi küçültme yapıyor. Bu da hem veri saklama maliyetlerini düşünüyor, hem de yedekleme ve olası kurtarma senaryolarında hız kazandırıyor.

 

Türkiye’nin en büyük SAP kullanıcılarından biri olan Boydak Holding’te yapılan SAP HANA geçişi ile sistemsel yönetimin basitleşmesi maliyetlerin düşmesine, böylelikle yeni gereksinimlere hızlı yanıt verilmesine yardımcı oluyor.

 

Tüm iş kollarında en iyi olmayı ilke edinen Boydak Holding, yaptığı sistemsel geçiş ile de teknolojinin iş dünyasındaki rekabette çok önemli olduğu bir ortamda öncü olarak önemli bir işe imza atmış görünüyor.

Projede işletim sistemi sağlayıcısı olarak yer alan, dünyanın önde gelen işletim sistemi üreticilerinden SUSE de bunu global sayfasında başarı hikayesi olarak yayınlayarak bunun önemini bir kez daha vurguluyor.