Bu Yıl Çin’deki Ahşap Döşeme Talebi Her Zamankinden Daha Güçlü

DOMOTEX asia / CHINAFLOOR fuarı bu yıl ahşap sektörüne bir salon daha katıyor ve böylece on beş salondan dördünü ahşap, bambu ve diğer sert zeminlere tahsis ediyor. Çin’deki sabit ekonomik büyüme, kırsal ve kentsel inşaatın hızlanması, gayrimenkul endüstrisinin hızla büyümesi, insanların yaşam standartlarının hızlı bir şekilde iyileştirilmesi, aynı zamanda ev dekorasyonunun sürekli yükselen trendi ve ulusal sanayi politikalarının desteklenmesi gibi faktörler sayesinde pazarın sağlamlığı pekişiyor.

Çin’de son dönemde, ahşap döşeme talebinin arzın iki katı olduğu belirtiliyor. Özellikle Çin’in masif ahşap döşeme endüstrisi büyüme aşamasına giriyor. İşte bütün bu gelişmeler ışığında, 2019 yılında DOMOTEX asia / CHINAFLOOR, E3 salonunu 6.000 metrekarelik “masif ahşap zemin ısıtmasının yeni standardı” temalı bir yerden ısıtma pavyonuna dönüştüreceğini açıkladı.

MDF sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Çamsan gibi önde gelen uluslararası markaların yanı sıra, Güney Amerika’da parke döşemenin önde gelen üreticisi Triangulo, yerel sektörün ünlü markası Jinyi Floor da bu özel salonda yerlerini alacaklar. DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2019’un dikkat çekici katılımcılarından biri olan Jinyi Floor, sektördeki gelişmenin bir dönüm noktası olduğuna inandığı jeotermal zeminlerde son yeniliklerini sunacak. Jinyi Floor, yüksek irtifa Amazon ormanından elde edilen hammaddeler ile Çin’de zemin kilitleme sistemleri üreten ilk şirkettir ve Güney Amerika’da (Brezilya, Paraguay, Bolivya, Peru) sekiz fabrikası vardır.

Uluslararası markalara ev sahipliği yapacak olan E1 salonunun bu yılki önemli konuklarından biri de Välinge olacak. İsveçli teknoloji firması, döşeme endüstrisindeki yeniliklerini DOMOTEX asia / CHINAFLOOR’a taşıyacak. Välinge, döşeme endüstrisi patent portföyünde en kapsamlı ürünlerden birine sahip olan yeni inovatif ürünlere ve maliyet etkin üretim teknolojilerinin geliştirilmesine büyük yatırımlar yapıyor. Tüm Ar-Ge faaliyetleri, laminat ile ilgili dünyanın en gelişmiş Ar-Ge merkezi olarak kabul edilen Viken’deki tesislerinde gerçekleştiriliyor. Välinge, DOMOTEX asia / CHINAFLOOR’un 2019’da, mevcut lisans sahipleri ile buluşmayı ve yeni potansiyel bulmayı bekliyor.

China ilan