Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş

Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş, 1978 yılında faaliyete geçen ve Türkiye’de MDF, MDFLAM ve Laminat PARKE ürünlerinin üretimini ilk defa gerçekleştiren firmadır. Bu teknolojiyi ülkemize ilk getiren şirket olma gururunu taşıyan Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin günümüzde kalite ve ürün yelpazesi açısından sektördeki liderliği devam etmektedir. Sektöründe ilk ve öncü olmanın tüm sorumluluğunu üzerinde taşıyan Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş kalitesinden ödün vermeyen üretim anlayışı ile MDF ve Laminat PARKE denildiğinde ilk akla gelen firma özelliği taşımaktadır.

Finansal büyüklük açısından Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında uzun yıllardır yer alan firmamız, iç piyasanın ve sektörün lideri olarak yurtdışı piyasalarda söz sahibi olarak ihracatını artırmaktadır.

Ağırlıklı olarak İran, Suriye, Irak, K.K.T.C., Azerbaycan, Rusya Federasyonu, Yunanistan, Arnavutluk, Tunus, Bulgaristan, Gürcistan, Türkmenistan, Kazakistan’a ihracat yapmakta olan firmamız her geçen gün ihracatını artırmaktadır.

Çesitli özelliklere ve ebatlara sahip kaliteli ham MDF levhanın yanı sıra, Melamin Kaplı Levha ve Laminat Parke üretim üniteleriyle entegre bir tesis konumundadır. 2016 yılında 80 milyon Euro tutarındaki yeni yatırımı olan MDF, Kaplama Presi ve Laminat Parke Üretim Tesislerini devreye alarak üretime başlayan Fabrikamız yüksek kapasiteli MDF Üretim tesisleriyle birlikte 90.000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 300.000 m2 alan üzerinde kurulu olan fabrikamızda;

2 Adet Kontinü Pres MDF Üretim Tesisi
4 Adet LAMİNE (Kaplama) Tesisi
4 Adet Laminat PARKE Tesisi
2 Adet EMPRENYE Tesisi
1 Adet KİMYA Tesisi bulunmaktadır.

Kağıt emprenye kapasitesi 90.000.000 m2/yıl’dır. Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş gerek pres teknolojisinde gerekse emprenye teknolojisinde en son yenilikleri bünyesinde bulunduran makinelerle üretim yapan Fabrikamız, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin işbirliği ile destekli ARGE Departmanımızın çalışmalarıyla geliştirdiği kendisine özel Üretim Teknolojisi ile Ülkemizin öncü Marka’sı olmaktan gurur duymaktadır. Teknoloji ve Üretimdeki gelişmeleri yakından takip eden deneyimli profesyonel Teknik ve Üretim ekipleriyle birlikte gerçekleştirilen özel ve kaliteli ürünler Mobilya, Dekorasyon, İnşaat, Otomotiv ve Ayakkabıcılık sektörlerine girdiler sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde dünya standartlarına uygun üretim yaparak sürekli gelişme gösteren üretim standartları ile tüm ithal ürünlerle kalite ve teknik özellikleri açısından her zaman rekabet edebilmekte ve kalitesi ile sektörün ve pazarın vazgeçilmez markası olmuştur.

Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş, 1999 yılında başlattığı ISO 9001 Kalite sistemleriyle merkezi İngiltere’de bulunan Uluslararası  belgelendirme kuruluşu SGS Yarsley International Certification Services firması tarafından denetlenmiştir. Denetlemeler sonucu firmamız ISO 9001–2008 (Kalite Yönetim Sistemi), ISO 14001-2004(Çevre Yönetim Sistemi) ve OHSAS 18001–2007 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi) belgelerini almaya hak kazanmıştır.

  • Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi Hendek • SAKARYA
  • T: (0 264) 654 58 18
  • M: (0 532) 755 54 00
  • F: (0 264) 654 58 16
  •  info@camsanentegre.com
  • www.camsan.com.tr