CLASSEN YENİLİKLERİYLE DEV ADIMLARINA DEVAM EDİYOR

 

Dünyanın önde gelen laminat parke üreticilerinden biri olan CLASSEN Grup, Almanya menşeli ürünlere çıkan antidamping kararından etkilenmeden, yenilikleriyle ve aynı dev adımlarıyla yoluna devam ediyor. Rekabeti seven ve kaliteden taviz vermeden alternatif çözümlerle müşteriye ulaşan firmanın Türkiye ve Ortadoğu Satış Müdürü Levent Bahtiyar Ceyran’dan CLASSEN’e dair son gelişmeleri öğrendik.

 

ORSİAD: Levent Bey, T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından Türkiye’deki Almanya menşeli ürünlere başlatılan antidamping uygulaması CLASSEN’i nasıl etkiledi?

Levent Bahtiyar Ceyran: Evet sizin de yakından bildiğiniz üzere kısa süre önce Almanya dan gelen laminat parkelere karşı Ekonomi Bakanlığı değişen oranlarda, ortalama 1 TL yi bulan anti-damping vergisi uygulamaya başladı. Sonuç yerli üreticileri her ne kadar mutlu etmese de, ithal ürünlerin satışında bir miktar düşüşe neden oldu. Bu düşüş nitelikli ürün grubundan ziyade (10-12 mm, fugalı ürünler vb), pazara hakim olan 8 mm AC3 fugasız ürünlerde gerçekleşti. Yerli firmaların da kapasitelerinin % 80’lik bölümünü bu gruba ayırdıklarını düşünürsek, rekabetin daha çetin olacağını tahmin etmek çok da zor değil.

ORSİAD: CLASSEN olarak siz ne gibi değişikliğe gittiniz bu durumda?

Levent Bahtiyar Ceyran: Bizler rekabeti seven , yenilikçi, saldırgan , dürüst ve kaliteli iş yapan bir firmayız. Alınan kararı ne bir engel, ne de bir son olarak görüyoruz. Tek yapmamız gereken, biraz daha fazla çalışıp rakiplerin önüne geçmek olacak. İşbirliğine gitmeyen Alman firmalara kesilen ceza bizi zaten bir adım öteye taşıdı bile! Şimdi çok yerinde olduğunu düşündüğümüz bir hamle daha yapıyoruz. Dünyanın en yenilikçi laminat parke üreticisi olarak 8 mm ürünlerimizin tümünde  AC4 yüzeyi standard hale getiriyoruz. Türkiye de bulunan iş ortaklarımız, bu yolla soruşturmadan daha az etkilenmiş olacaklar ve bu kararı daha birçok yenilik izleyecek.

IMG_1436[1]

ORSİAD: Ayrıca ofis merkezi olarak da bir yenilenme söz konusu bildiğimiz kadarıyla. Hayırlı olsun diyoruz. Detayları alabilir miyiz?

Levent Bahtiyar Ceyran: Geçtiğimiz yıl Kasım ayında faaliyete soktuğumuz Ortadoğu ofisimizi genişleterek 1 Temmuz itibariyle taşıdık. Bu tarihten itibaren bizi; “Classen Türkiye / Ortadoğu , Esentepe mah. Cevizli D100 Güney Yanyol  , Lapis Han İş Merkezi, Kat 2 DR 60 Kartal / İstanbul” adresinde ziyaret edebilirsiniz.

ORSİAD: Bu değişikliğin sebebi nedir?

Levent Bahtiyar Ceyran: Bu değişikliğin sebebi gün geçtikçe genişleyen ürün gamımız oldu. Classen en doğru deyişle; kabına sığmayan hırçın çocuğu bu piyasanın… Bir an olsun duraklamaya da, hiç ama hiç niyetimiz yok. Ofisimizde 500’ün üzerinde renk ve desen sergiliyoruz. Bunun yanında , kendi kağıdımızı üretmemizin verdiği avantaj ile yapabileceklerimiz sadece sizlerin hayal gücü ile sınırlı. Herkes bilmelidir ki , biz istediğimiz sürece en iyi olmaya devam edeceğiz…

ORSİAD: Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyoruz.

Levent Bahtiyar Ceyran: Ben teşekkür ederim.