Club du Bois Toplantısı Brüksel’de Yapıldı

Avrupa Ağaç İşleme Endüstrileri Konfederasyonu (CEI-Bois), Avrupa Bıçkıhane Endüstrisi Birliği (EOS) ve Avrupa Panel Federasyonu (EPF), 6. Club du Bois toplantı organizasyonu için Avrupa Parlamentosu Üyesi Maria Maurice Noichl’in başkanlığında, 10 Ocak tarihinde, Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nda bir araya geldiler.

Toplantı, Ahşap ve Orman ailesinden çok sayıda Avrupa Parlamentosu Üyesinin yanı sıra sanayi ve uzmanları bir araya getirdi. Yeni bağlantıların kurulabileceği bir kokteyl formatında düzenlenen organizasyonda, Ağaç İşleme Endüstrisinde İnovasyon konusuna odaklanıldı.

Etkinlik, Avrupa Parlamentosu Üyesi Maria Noichl’in hoşgeldiniz konuşmasıyla açıldı ve ardından Bert Vandenkendelaere “yenilikçi ürün yaklaşımı”, Michael Proschek “kereste fabrikasında inovasyon entegrasyonu” ve Uwe Kies ise “Ağaç İşleme Sektörlerinde Sayısal Yenilikler” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Konuşmacılar somut örneklerle, orman endüstrisindeki birçok önemli yeniliğin bazılarını ve bunların ekonomiye, kaynak verimliliğine, sürdürülebilirliğe katkılarının yanı sıra verimlilik, şeffaflık, güvenilirlik ve istihdam yaratımını artırmalarını açıkladılar. Toplantı, katılımcıların deneyim, bilgi ve uygulamalar hakkında görüş alışverişinde bulundukları verimli bir soru-cevap oturumuyla sona erdi.