Çok Güzel Hareketler Bunlar : Peli Parke’den Eğitime Destek

Orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Vezirköprü Orman Ürünleri’nin en önemli markalarından biri olan Peli Parke’nin desteğiyle sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği proje ile Samsun İli, Tekkeköy İlçesi Güzelyurt Köyü’ndeki Tekkeköy İlkokulu’nun tüm yüzey kaplamaları yenilendi.

Tekkeköy İlkokulu’nun; anasınıfı, kütüphane, müdür odası, idari ve arşiv odasının tüm yüzey kaplamalarının yenilendiği proje kapsamında çocuklara sağlıklı ve çağdaş bir eğitim mekanı sağlamayı amaçlayan Peli Parke, eğitime verdiği desteği sürdürecek.

IMG_0948[2][2]

 

Turanlar Grup Hakkında:

1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim konusunda lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parquet ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

 

IMG_0962[3][2]